DODAJ

Raj dla amtorów zimowych sportów? W WPKiW powstanie snowpark

Sport i rekreacja / Chorzów
Raj dla amtorów zimowych
graviteo
2011-12-03 18:51:26

Wstępny projekt już jest. Miejsce - dawny tor saneczkowy. Jest też grupa entuzjastów, którzy  pomagają w realizacji pomysłu. Prawdopodobnie jeszcze tej zimy będzie można pojeździć na snowboardzie w Silesia City Snowparku.

- Projekt zakłada budowę snowparku na wzniesieniu, gdzie dawniej funkcjonował tor saneczkowy - mówi Aleksandra Mostowik, z WPKiW, która pracuje przy realizacji przedsięwzięcia. - Docelowo ma składać się z trzech tras o różnym stopniu trudności. Przewidujemy podział na grupę początkującą, średnio zaawansowaną oraz zaawansowaną. Każdy tor miałby przeszkody o odpowiednim poziomie trudności, ustawione w sekwencjach zaprojektowanych przez zawodowych trenerów i instruktorów freestyle'u.

Przeszkody zostaną na stałe zainstalowane w ziemi, po uprzednim uformowaniu terenu. Taka technika wykonania snowparku umożliwi pełne wykorzystanie miejsca już przy 15-cm warstwie śniegu.Snowpark nie tylko zimą?- W przyszłości rozważymy dokupienie materiału o strukturze zbliżonej do igielitu, która umożliwi gościom korzystanie ze snowparku również w pozostałych porach roku - dodaje Mostowik. - Jeśli uda się zrealizować projekt, można tu będzie uczyć się jazdy na snowboardzie od najlepszych instruktorów.
 
Budowa Silesia City Snowparku ma być rozłożona na dwa etapy. W pierwszym została wyłoniona firma, który wykona przeszkody. W drugim będą przeprowadzone prace ziemne oraz umiejscowione przeszkody.- Głównym celem tego projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży z aglomeracji śląskiej do uprawiania sportów zimowych, głównie snowboardu oraz narciarstwa freestyle'owego - wyjaśnia Aleksandra Mostowik. - Stworzenie snowparku umożliwi również kontakt z tym sportem osobom, które nie dysponują na tyle zasobnym portfelem, by wyjeżdżać do ośrodków narciarskich i snowboardowych. Korzystanie ze snowparku ma być nieodpłatne, co z pewnością sprawi, że zainteresowanie będzie duże.


 


źródło: WPKiW