Wielofunkcyjne centrum sportowe na Polanie Jakuszyckiej coraz bliżej

Wielofunkcyjne centrum sportowe na Polanie Jakuszyckiej coraz bliżej

Dolny Śląsk
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Inwestycja na Polanie Jakuszyckiej nabiera tempa. Samorząd województwa stał się właścicielem działek, na których już niebawem powstanie wielofunkcyjne centrum sportowe. Całe przedsięwzięcie nadzoruje Dolnośląski Park Innowacji i Nauki.
– Dzięki zakupowi dwóch działek oraz wydzierżawieniu trzeciej jesteśmy gotowi do kolejnego etapu prowadzenia inwestycji, którym będzie wybór projektanta i projektu budowlanego oraz inżyniera kontraktu. Jeszcze w tym miesiącu samorząd województwa podpisze również z ministerstwem sportu i turystyki list intencyjny o wspólnym finansowaniu tego przedsięwzięcia – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę i projektów wykonawczych, a ostatecznie wybór generalnego wykonawcy inwestycji. Te działania zaplanowane są na przyszły rok, a nowy obiekt ma powstać do końca roku 2018. 

Baza sportowa z zapleczem noclegowym

REKLAMA
Będzie to nowoczesna baza sportowa, uwzględniająca trasy biegowe i biathlonowe ze strefą startu, mety oraz pętlą karną, strzelnicę biathlonową, boisko piłkarskie i bieżnię lekkoatletyczną o długości 200 m oraz górkę saneczkową i rowerową dla dzieci i młodzieży.
W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu oraz strzelnicą. 
– Polana Jakuszycka już teraz jest wizytówką Dolnego Śląska, a dzięki naszej inwestycji ma szansę stać się wizytówką całej Polski na świecie – dodaje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

Zgodnie z przedstawionymi kilka miesięcy temu założeniami, główny hol powstającego obiektu będzie połączony bezpośrednio z peronem kolejowym, a w podziemiach będą znajdowały się parkingi. 

Dodatkowo w budynku głównym zaplanowano muzeum sportów zimowych oraz centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią. W centrum znajdzie się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, rolek i rowerów oraz kabiny do smarowania nart.

– Wielofunkcyjność centrum pozwoli na to, żeby korzystali z niego i zawodowcy, i amatorzy, zarówno zimą, jak i latem – zapewnia marszałek. 

Obiekt został zaplanowany zgodnie z obowiązującymi przepisami światowych federacji narciarskich oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), dzięki czemu możliwa będzie organizacja w Jakuszycach zawodów o randze mistrzostw świata.

Inwestycję nadzorować będzie spółka samorządu województwa Dolnośląski Park Innowacji i Nauki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA