DODAJ

Defalin wybuduje nowy zakład produkcyjny w Świebodzicach

Dolny Śląsk
Defalin wybuduje nowy zakład
Orzech
2017-08-29 17:46:25
12 lipca wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego zakładu PPHU Defalin Group S.A. w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Na działce o powierzchni 3,5 ha firma wybuduje dwie nowoczesne hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni 12 tys. mkw.

Aktualnie prowadzone są prace przy budowie pierwszej hali, o powierzchni 6,3 tys. mkw., do której w grudniu bieżącego roku zostaną przeniesione linie do produkcji taśm PP. Nowa hala będzie mogła pomieścić 6 linii o łącznym potencjale produkcyjnym ok. 720 ton miesięcznie.

O inwestorze:

Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat – w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group S.A. kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca roku 2021. Wówczas Defalin Group S.A. całkowicie przeniesie się z obecnej siedziby przy ulicy Towarowej.