DODAJ

Nowy wiadukt w Świdnicy

dolnośląskie
Nowy wiadukt w Świdnicy
RynekInfrastruktury
2014-03-06 11:50:03

Od 3 marca kierowcy w Świdnicy mogą korzystać nowego wiaduktu przy ulicy Polna Droga i Sprzymierzeńców. Obiekt powstał w ramach przebudowy obu ulic, a prace o wartości 2,8 mln zł netto zrealizowała firma Skanska.


 


Nowy obiekt ma 15 m rozpiętości i ma stalową konstrukcję i powstał w ramach przebudowy ulicy Polna Droga i Sprzymierzeńców. Ulice te na odcinku od Piaskowej do Rycerskiej zyskały nową nawierzchnię. Wykonano też nowe odwodnienie drogi i zwiększono ilość oświetlenia.


 


Przebudowano również infrastrukturę podziemną, w tym między innymi sieć gazową, kanalizacyjną i deszczową. Przełożona została również istniejąca sieć kablowa nn. Z myślą o pieszych i rowerzystach wybudowano chodnik i ciąg pieszo-rowerowy o szerokości prawie 4 m.


 


– Podczas realizacji inwestycji dużym wyzwaniem była koordynacja pracy kilku zespołów wykonujących roboty z różnych branż na małej przestrzeni i w krótkim czasie – mówi Anna Świderska, kierownik robót z firmy Skanska. – W tym samym czasie i w tym samym miejscu prowadzone były prace mostowe, gazowe, kanalizacyjne, wodociągowe i drogowe – wylicza.


 


Dzięki wykonanej inwestycji zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo ruchu w rejonie wiaduktu. Stary obiekt wymuszał funkcjonowanie ruchu wahadłowego, a piesi nie mogli bezpiecznie przejść przez ulicę. Nowy wiadukt pozwala na przejazd ulicą o szerokości 8 m pojazdom o wysokości ponad 4,5 m.