DODAJ

Jawor planuje rozbudowę krytej pływalni

Jawor
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-12-21 15:43:42
Jawor ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej rozbudowy i termomodernizacji krytej, miejskiej pływalni "Słowianka".

W pierwszym etapie pływalnia miałaby zostać rozbudowana o tzw. basen dla dzieci. Basen, w którym dzieci z okolicznych gmin korzystając z wsparcia lokalnych gminnych samorządów przyjeżdżają na basen do Jawora, aby pobierać lekcje nauki pływania. Aktualnie tych dzieci jest tak dużo, że basen jest niemal w całości przez nie zajęty co uniemożliwia komercyjne korzystanie z pływalni. Wraz z rozbudową "Słowianki" ten problem ma zostać rozwiązany – dzieci zyskają swój własny, odrębny basen.

W drugim etapie, po pozyskaniu środków zewnętrznych, władze Jawora chcą kontynuować rozbudowę pływalni. Rozbudowane mają zostać tzw. letnie, zewnętrzne baseny i zjeżdżalnie dla dzieci. To sprawiłoby, że kompleks tętniłby życiem także podczas letnich upałów.

Kryta pływalnia "Słowianka" została wybudowana w Jaworze w 1999 roku. Posiada: basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 mb., tor wypłycony dla dzieci oraz do nauki pływania, zjeżdżalnię długości 54 mb., basen rekreacyjny z kanonami wodnymi, jacuzzi z masażem wodno-powietrznym, siłownię, kawiarnię, saunę fińską, saunę na podczerwień – kabina Infrared i gabinet masażu leczniczego i relaksującego.