DODAJ

Niemiecki UZIN rozbudowuje swoją fabrykę w Legnicy

Legnica
Fabryka UZIN Polska w Legnicy przed rozbudową (Foto: materiały inwestora)
Orzech
2017-02-01 17:07:28
Niemiecka firma UZIN Polska Produkty Budowlane rozpoczęła rozbudowę swojego polskiego zakładu produkcyjnego w Legnicy. Niemiecki UZIN należy do największych producentów chemii posadzkarskiej na świecie. Celem rozbudowy legnickiej fabryki jest powiększenie powierzchni magazynowej oraz powiększenie części biurowej. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie maja i czerwca tego roku.

Dzięki rozbudowie UZIN zyska nie tylko większą powierzchnią magazynową, ale również nowoczesną przestrzeń testową oraz centrum szkoleniowe dla klientów i personelu. Dodatkowe biura i pomieszczenia do spotkań pozwolą także na rozwój kadr.

Istniejący  budynek zostanie powiększony, powstanie także dodatkowe piętro.Za projekt rozbudowy odpowiada architekt Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego UZIN od podstaw. 

UZIN dzięki najnowszej inwestycji zyska komfortowe warunki do prezentacji i testów produktów w legnickiej siedzibie. Firmie bardzo zależy, by jej klienci mogli w jednym miejscu poznać możliwości produktów grupy UZIN oraz mogli się dowiedzieć się jak je stosować oraz złożyć zamówienia. Zyska także strona wizualna budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, a nadbudowa stanie się bardziej przeszklona. Konstrukcja rozbudowywanego budynku zakłada możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych. 

O inwestorze: 

Niemiecki koncern Uzin Utz AG istnieje od 1911 roku. Notowany jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jego skład wchodzi 11 fabryk i 30 spółek handlowych, zaopatrujących klientów na całym świecie. Dynamiczny rozwój nie zmienił jednak podejścia do zarządzania. Firmą kieruje wnuk założyciela dr Heinz Werner Utz, który dba o rodzinną atmosferę i bliskie relacje pomiędzy pracownikami.
Uzin Polska należy do najlepszych spółek w koncernie i ze swojego zakładu produkcyjnego w Legnicy obsługuje także rynki Europy środkowej i wschodniej.