DODAJ

W Lubinie powstała 400 hektarowa Lubińska Strefa Inwestycyjna

Lubin
Foto: freeimages.com
Orzech
2016-10-18 22:38:39
Na Dolnym Śląsku powstał kolejny bardzo atrakcyjny teren inwestycyjny przeznaczony dla dużych i średnich inwestorów. To 400 hektarów gruntów w Lubinie w bliskim sąsiedztwie budowanej trasy S3, obok lotniska i z planowanym węzłem kolejowym. 

Do utworzenia Lubińskiej Strefy Inwestycyjnej Lubin przygotowywał się od wielu lat. Między innymi dlatego w mieście powstała szkoła lotnicza. Udział KGHM Polska Miedź S.A. w tym przedsięwzięciu ma związek z planem dywersyfikacji produkcji koncernu.

Adam Lipiński, podsekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, osoba mocno związana z Dolnym Śląskiem i LGOM nie wyklucza, że teren Lubińskiej Strefy Inwestycyjnej zostanie włączony do struktur Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ale to tylko jedno w wielu planowanych rozwiązań.

Tereny w Lubinie zlokalizowane są tuż obok budowanego zjazdu z trasy S3, a najdalej w przyszłym roku ma zostać oddany do użytku czternastokilometrowy odcinek trakcji kolejowej zakończony rampą na terenie Lubińskiej Strefy Inwestycyjnej. Oprócz tego do dyspozycji potencjalnych inwestorów już dziś pozostaje lubińskie lotnisko.

Wielką zaletą jest także fakt, że wszystkie tereny inwestycyjne są scalone w całość i w razie zainteresowania tym terenem przez potencjalnego wielkiego inwestora, który będzie oczekiwał tak wielkiej, 400 hektarowej działki w "jednym kawałku", w Lubinie taki teren otrzyma niemal od ręki, bez potrzeby scalania gruntów czy wywłaszczania ludzi czy firm z ich działek.

Rozważana jest także budowa wielkiego parku technologicznego, opartego o wiodąca rolę KGHM Polska Miedź S.A.