DODAJ

Duma ze stadionów pomoże polskiej gospodarce!

Duma ze stadionów pomoże
graviteo
2012-07-03 12:14:11
Polacy bogaćcie się po Euro! To najlepszy moment, żeby zacząć dążyć do finansowej niezależności, bo dzięki mistrzostwom Europy skokowo wzrosło poczucie własnej wartości Polaków - nawołuje Fryderyk Karzełek, pierwszy polski money coach i prezes firmy Polskie Doradztwo Finansowe (PDF).

Ekspert określany jako polski money coach, który od wielu lat prowadzi szkolenia na temat świadomego zarządzania i pomnażania swoich finansów uważa, że dzięki Euro Polacy otwierają się nie tylko na świat, ale też zaczynają wyraźniej dostrzegać swój własny potencjał.

- Polska jest krajem, który ma niesamowity potencjał. Taki skokowy wzrost poczucia wartości, jaki obecnie obserwuję wśród naszych rodaków, przekłada się bezpośrednio na gotowość do podejmowania wyzwań. A kiedy ktoś podejmuje wyzwania i jest otwarty, rośnie jego strefa wpływów, zaczyna oddziaływać na ludzi i odnosić sukcesy - tłumaczy Fryderyk Karzełek. 

Jego zdaniem otwarcie na świat, w tym także na świat finansów, jaki następuje w Polakach dzięki mistrzostwom, przełoży się na wzrost przedsiębiorczości, a przez to wzrost w polskiej gospodarce.

Stadiony jakich nie widzieli Włosi
- To nie ulega wątpliwości, dzięki rozgrywkom piłkarskim, zostaliśmy dostrzeżeni. Mnóstwo inwestorów patrzy na nas teraz jako na partnera, czyli równorzędnego gracza, a nie zapomniany, biedny kraj w centrum Europy - uważa prezes PDF. Dowodem na to są - jego zdaniem - opinie, jakie pojawiły się niedawno w światowych mediach: "Droga Italio, oto jak wyglądają stadiony" napisał włoski dziennik "La Repubblica" w dodatku poświęconym mistrzostwom organizowanym w naszym kraju. Z kolei francuski dziennik ,,Le monde" zachwycał się polską gościnnością, a hiszpański ,,La Razon" opisywał w bardzo pozytywnych barwach polskie miasta Euro. Stacja Fox Sports Americana Latina, która nadaje na całą Amerykę Płd. przekazała niedawno, że w Polsce ,,wszystko jest gotowe na wysoki połysk". Nawiązujący do Euro program, poświęcony najnowszej historii Polski, nadała też brytyjska stacja BBC. 

- Dzięki tym wszystkim relacjom i opiniom, coraz więcej krajów dowiaduje się, że Polska, jest jedynym państwem w Europie, które oparło się kryzysowi - mówi Fryderyk Karzełek. Dodaje, że entuzjazm, jaki obudziły w Polakach mistrzostwa, przełoży się bezpośrednio na nasze podejście do narodowej tożsamości. 

- Wreszcie zaczynamy budować powody do narodowej dumy. Do naszego kraju przyjechały przecież tysiące kibiców, którzy powiedzieli: ,,Wow! Jesteście wspaniali!". Pierwszy raz od wielu lat Polacy mogli też zademonstrować swoją dumę narodową, która nie była oparta na negatywnych emocjach: przegranych powstaniach i narodowych tragediach - mówi Fryderyk Karzełek.

Nie zaprzepaścić entuzjazmu

Zdaniem Fryderyka Karzełka, ogromny sukces wizerunkowy, jaki odnieśliśmy dzięki organizacji Euro i wyzwolona przez nie euforia powodują, że mamy teraz idealny moment, żeby zacząć się bogacić. 

- Czas skończyć z myśleniem ,,pieniądze nie są ważne" i zacząć myśleć kategoriami zamożności. Nie ukrywajmy, liczą się te kraje na świecie, które są bogate - mówi pierwszy polski money coach. Jego zdaniem wiele zależy od tego, co wydarzy się po Euro.

- Jeśli w mediach dojdzie do głosu filozofia ,,frustratów i pesymistów", którzy zawsze są gotowi do krytykowania, możemy zaprzepaścić ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą entuzjazm Polaków - podsumowuje Fryderyk Karzełek.

PORADNIK:
o Zacznij myśleć kategorią zamożności.
o Pieniądze są ważne, traktuj je jako narzędzie do osiągania celów. 
o Zacznij dostrzegać możliwości, a nie bariery.
o Ustawiaj cele i podejmuj decyzje.
o Zaszczep w sobie zmianę: inni już ją dostrzegli, ale najważniejsze byś dostrzegł ją ty sam.
o Skoro Małysz ma trenera - ty także na takiego się zdecyduj.
o Pamiętaj! Dziś tworzysz swoją przyszłość: zdecyduj kim chcesz być i dla kogo pracować.