DODAJ

Konferencja GREEN BUILDING = SMART CITIES najważniejszym wydarzeniem branżowym w północnej Polsce!

Biura / Gdańsk
Konferencja GREEN BUILDING =
PLGBC
2016-05-13 15:29:51
Frekwencja podczas tegorocznego Dnia Ziemi była imponująca – zarówno pod kątem ilości, jak i poziomu przybyłych gości z różnych środowisk branżowych oraz samorządowych.

Z jednej strony Konferencja stanowiła przegląd możliwości jakie niesie zielone budownictwo, jak również potwierdzenie zastosowanych rozwiązań w procesie certyfikacji. Natomiast z drugiej strony, mogliśmy Państwu przedstawić sposób jak budować dobrze i ekologicznie – z zastosowaniem nowoczesnych technologii, oraz przy wsparciu dedykowanych do tych celów funduszy.

Podczas wydarzenia odbyło się Green Building Tour, w trakcie którego profesjonaliści z firmy TORUS zapoznali uczestników z praktycznymi zastosowaniami rozwiązań, które miały duże znaczenie w procesie uzyskania certyfikatu LEED Platinum dla obiektu Alchemia. Wycieczka po obiekcie odbyła się dwukrotnie, ze względu na bardzo duże zainteresowanie uczestników.

Forum wymiany myśli i poglądów na temat wizji obiektów w których żyjemy zakończył panel dyskusyjny. Konfrontacja poglądów zaproszonych ekspertów była inspiracją dla długich rozmów na temat roli zielonych budynków w miastach. Konferencja była jedynie początkiem drogi dla zjednoczenia oraz będzie stanowić bodziec do współpracy, a także wymiany doświadczeń w przyszłości.