DODAJ

Wiecha zawisła na Grunwaldzkiej 505 w gdańskiej Oliwie

Hotele / Gdańsk
Wiecha zawisła na Grunwaldzkiej
Kajtman
2017-01-17 15:48:06
Inwestycja firmy Moderna przy al. Grunwaldzkiej 505 w Gdańsku Oliwie wchodzi w końcową fazę. We wtorek 17 stycznia br. na budynku zawisła tradycyjna wiecha.

Grunwaldzka 505 to szczególna inwestycja – odbudowywany jest tu bowiem ze szczególną starannością historyczny budynek, w którym przed II wojną światową znajdował się elegancki hotel, i którego kształt i charakter silnie związany jest z Oliwą. Obecnie montowane są w nim drewniane okna o historycznym wyglądzie. 

W drugim budynku zamontowano już stolarkę okienną i prowadzone są prace wykończeniowe, m.in. kładzione są posadzki i elewacja wentylowana.

Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał br. 

Dzięki tej inwestycji to eksponowane miejsce w samym sercu Oliwy odzyska swoje znaczenia na mapie Gdańska. Znajdą się tu: hotel sieci Hampton by Hilton, oferujący gościom 101 pokoi oraz sklep popularnej sieci Lidl o powierzchni 1500 m kw. i apteka. Powstanie też 170 miejsc parkingowych – przy budynku i w podziemnej hali garażowej. 

Hotel w tym miejscu nawiązuje do tradycji miejsca – przed II wojną światową działał tu elegancki Niemiecki Dwór (Deutscher Hof). Hampton by Hilton będzie doskonale uzupełniał gdańską bazę noclegową, która mimo że intensywnie rozwijana w ostatnich latach, nadal jest niewystarczająca w stosunku do rosnących potrzeb. Ulokowanie w budynku dużego sklepu popularnej sieci jest natomiast odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dzielnicy – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna. 

Grunwaldzka 505 to pierwsza, ale już nie jedyna inwestycja Moderny w Gdańsku. Pod koniec 2016 roku rozpoczęły się prace na budowie eleganckiego osiedla Front Park na gdańskim Dolnym Mieście, tuż przy brzegu Opływu Motławy. Powstaje tu siedem, trzypiętrowych budynków, a w nich w sumie 136 mieszkań o powierzchni od 33 do 81 m kw. Sprzedaż mieszkań już ruszyła. Do dyspozycji zainteresowanych Moderna uruchomiła nowe biuro sprzedaży w Gdańsku przy ul. Szafarnia 6 (lokal 1U).