DODAJ

Alta realizuje strategię wychodzenia z inwestycji – sprzedaż kolejnej nieruchomości

Mieszkania i domy / Siewierz
Alta realizuje strategię wychodzenia
Kajtman
2015-07-28 12:37:50
TUP Property S.A., spółka portfelowa giełdowej Alty, sprzedała ponad dwuhektarową działkę przy ul. Bażantów w Katowicach. Za 5 213 tys. zł netto złotych (oraz należny podatek VAT) nieruchomość kupił ogólnopolski deweloper, Murapol. 

Transakcja sprzedaży działki w Katowicach oznacza finalizację przedwstępnej umowy zawartej przez obu deweloperów we wrześniu ubiegłego roku. Na terenie nieruchomości, przeznaczonej pod budownictwo mieszkalne, znajduje się przeznaczona do rozbiórki hala magazynowa  oraz przylegający do niej budynek biurowy.

– „Murapol nabył część działki, na której – zgodnie z uchwalonym 4 lata temu z inicjatywy TUP Property S.A. Miejscowym Planem Zagospodarowani Przestrzennego – możliwa jest budowa osiedla mieszkaniowego. Pozostała, biurowa części nieruchomości, niebędąca przedmiotem sprzedaży, zostanie po rewitalizacji przeznaczona na cele handlowo-biurowe” – wyjaśnia Robert Jacek Moritz, Prezes Zarządu Alta S.A..

Sprzedaż nieruchomości w Katowicach to kolejny krok w ramach restrukturyzacji zadłużenia i realizacji strategii wyjścia TUP Property S.A. z dotychczasowych inwestycji. Wcześniej, w czerwcu, spółka sprzedała za 9 mln złotych trzy nieruchomości handlowe w Sycowie, Ostrzeszowie i Zabrzu. 

Spółka zamierza zrezygnować z pasywnych inwestycji w nieruchomości i zgodnie ze strategią skupić wszystkie zasoby na realizacji projektu Siewierz Jeziorna.