DODAJ

Bronowice blisko rok bez tramwajów, rozpoczyna się remont ulicy Królewskiej

Drogi i mosty / Kraków
Bronowice blisko rok bez
Damian Daraż
2018-01-18 13:13:03
Mieszkańcy Bronowic muszą uzbroić się w cierpliwość, w kwietniu rozpocznie się przebudowa ciągu ulic Bronowicka, Podchorążych oraz Królewskiej. Remont na 10 miesięcy pozbawi Bronowice tramwajów. Będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał w zeszłym tygodniu przetarg na wykonawcę przebudowy czterokilometrowego odcinka ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka wraz z pętlą przy ulicy Rydla.

Remont ma potrwać 12 miesięcy od chwili wejścia na budowę zwycięskiej firmy wyłonionej w przetargu, tramwaje powinny wrócić na swoje trasy już po 10 miesiącach. Prace będą prowadzone od godziny 6 do 22 przez siedem dni w tygodniu, wraz z możliwością robót cichych w godzinach nocnych, aby czas remontu jak najbardziej skrócić.

Trudne wyzwanie dla komunikacji zastępczej

W kwietniu rozpocznie się jeden z trudniejszych remontów w infrastrukturze torowej w Krakowie, który spowoduje odcięcie Bronowic od komunikacji tramwajowej do lutego 2019 roku. Krakowski przewoźnik na tej trasie przewozi ok. sześć tysięcy osób na godzinę, co oznacza, że komunikacja zastępcza autobusowa będzie musiała kursować co 1-2 minuty, by zaspokoić zapotrzebowanie. Transport indywidualny oraz zbiorowy będzie się prawdopodobnie odbywać ulicami równoległymi do Królewskiej.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu na remont oraz przebudowę blisko czterokilometrowego odcinka trasy od skrzyżowania z ulicami do pętli Bronowice zarezerwował 50 mln zł.