DODAJ

Wawrzyńca 19 – krakowskie apartamenty w zabytkowej elektrowni

Mieszkania i domy / Kraków
Wawrzyńca 19 – krakowskie
Kajtman
2017-09-29 13:26:44
Nowoczesna architektura szturmem wdziera się w zabytkowe dzielnice miasta. Kontrast, jaki daje odpowiednie i przemyślane zestawienie minimalistycznych brył z klimatycznymi kamienicami i zabytkowym budownictwem pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego, który wzbogaca i urozmaica miejską architekturę. Podobnie stało się w przypadku inwestycji Wawrzyńca 19 – luksusowego apartamentowca zlokalizowanego w zabytkowej części Krakowa, który powstał w budynku dawnej elektrowni z 1914 roku.

Inwestycja Wawrzyńca 19 znajduje się przy kameralnej ulicy Świętego Wawrzyńca. Budynek składa się z sześciu kondygnacji oraz garażu podziemnego. Znajdziemy w nim zarówno kawalerki, jak i ponad stumetrowe apartamenty idealne dla rodzin oraz osób ceniących przestronne wnętrza. Na parterze, od strony ul. Świętego Wawrzyńca znalazło się również miejsce dla lokali usługowych, zaprojektowanych pod działalność restauracyjną, handlową, rekreacyjną oraz biurową. Inwestycja powstała z inicjatywy nowojorskiej firmy deweloperskiej Tribeach Holdings LLC., a głównym wykonawcą była firma Mostostal Warszawa S.A. Za projekt budynku odpowiedzialna była Agencja Projektowa Tekton s.c. przy współpracy z OBO Architekci.

Tam gdzie historia spotyka się z nowoczesnością
Inwestycja Wawrzyńca 19 to doskonale przemyślane połączenie tradycji i nowoczesności. Prace budowlane objęły modernizację i przekształcenie istniejących elementów tak, aby zachowały one swoją spójność. Architekci odpowiedzialni za projekt postanowili dodatkowo podkreślić industrialny charakter oraz pierwotne przeznaczenie budynku poprzez wyeksponowanie zabytkowej suwnicy transportowej, kotła węglowego z podajnikami taśmowymi i elementami towarzyszącymi a także renowację stalowej konstrukcji nośnej, która została wykorzystana jako podpora szklanego zadaszenia dziedzińca. 

Apartamentowiec Wawrzyńca 19 usytuowany jest w historycznej części Krakowa – na Kazimierzu. Ulica Świętego Wawrzyńca, przy której znajduje się inwestycja to miejsce niezwykle istotne dla historii kraju oraz polskiej społeczności żydowskiej. Z drugiej strony dawnej Elektrowni Miejskiej – wzdłuż malowniczych nadwiślańskich bulwarów – biegnie ulica Podgórska. Prowadzi ona w stronę kładki ojca Bernatka, którą wyróżniają oryginalne rzeźby akrobatów autorstwa Jerzego Kędziory. W pobliżu inwestycji Wawrzyńca 19 znajdują się również inne budynki, miejsca i obiekty o ciekawej historii i dużym znaczeniu turystycznym, między innymi wybudowana w 1647 roku synagoga Kupa, a także ulica Szeroka, która jest aktualnie centralnym punktem dzielnicy.

Lokalizacja inwestycji Wawrzyńca 19 to nie tylko historyczne miejsca, ale również sąsiedztwo wszelkich atrakcji i rozrywek oferowanych przez miasto. Poranny jogging nad Wisłą, niedzielny spacer na rynku czy kawa w jednej z urokliwych krakowskich kawiarni – wszystko to znajdziemy zaledwie kilka minut od naszego mieszkania. W weekend na mieszkańców czekają ulubione restauracje, najmodniejsze krakowskie kluby, a także liczne wydarzenia artystyczne.

W trosce o najwyższy standard
Wawrzyńca 19 to luksusowe apartamenty, które zapewniają mieszkańcom najwyższy standard i dogodną lokalizację. W inwestycji znajdziemy pełen przekrój mieszkań w różnym metrażu. Panoramiczne okna zapewniają maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Budynek został wykonany z wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów oraz najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewnia mieszkańcom pełen komfort użytkowania.

Źródło: materiały prasowe