DODAJ

Budimex dokończy prace na A1 po Poldimie

Drogi i mosty / łódzkie
Budimex dokończy prace na
RynekInfrastruktury
2014-04-23 12:00:42

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Budimex podpisali 22 kwietnia umowę na dokończenie prac na 15,2-kilometrowym odcinku autostrady A1 w województwie łódzkim. Wcześniej prace wykonywały firmy Poldim i Bogl a Krysl.


 


Odcinek, na którym zostaną wykonane prace położony jest pomiędzy miejscowościami Sójki i Piątek. Zadaniem Budimeksu będzie między innymi dokończenie budowy węzła Kutno Wschód, zbudowanie Stacji Poboru Opłat i dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód.


 


Ponadto, zostanie wykonany szereg prac związanych z dokończeniem budowy dróg lokalnych, wewnętrznych i dojazdowych do autostrady, infrastruktury technicznej i oświetlenia. Wykonawca dokończy też budowę i przebudowę chodników, zjazdów, zatok i parkingów.


 


Dzięki dokończeniu budowy autostrady A1 na wspomnianym odcinku poprawi się nie tylko komfort podróżowania trasą z Łodzi do Gdańska, ale polepszą się warunki życia mieszkańców Kutna. Dzięki węzłowi kierowcy jadący od strony Łowicza drogą krajową nr 92 w stronę Torunia i Gdańska będą mogli wjechać na autostradę i zjechać z niej bez konieczności przejazdu przez miasto.


 


Budimex złożył najkorzystniejszą ofertę na realizację powyższego zadania, a jej wartość to 61,1 mln zł. Wykonawca na dokończenie prac będzie miał 13 miesięcy od chwili podpisania umowy. Z okresu realizacji wyłączony jest okres zimowy, trwający od 15 grudnia do 15 marca.