Spada zaangażowanie na budowie A1

Spada zaangażowanie na budowie A1

łódzkie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W zeszłym tygodniu na budowie łódzkiego odcinka autostrady A1 pracowało średnio 160 osób wykorzystujących 215 maszyn budowlanych. Porównując z danymi sprzed dwóch tygodni, oznacza to spadek personelu o dziesięć osób i wzrost maszyn o 25 sztuk.

W okresie do 9 do 12 września 160 robotników wykonywało kolejne warstwy nasypów i wykopów. Prowadzono prace przy stabilizacji podłoża gruntowego pod drogę główną, wykonywano roboty przy przepustach skrzynkowych, montowano izolację przeciwwilgociową.

 

W dalszym ciągu prowadzone były czynności przy przebudowie kolizji wodno-kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. W sumie zakończono przebudowę 37 kolizji energetycznych i 40 teletechnicznych. Realizowano prace związane z przebudową gazociągu.

 

O niecały procent, do 11,7, zwiększyło się zaawansowanie przy wykonywaniu wykopu, podobnie z nasypem (11,6 procent). Odhumusowanie zrealizowano w 88 procentach, co stanowi wzrost o 1 procent w porównaniu z poprzednim raportem GDDKiA.

REKLAMA

 

Rozpoczęto budowę 56 z 73 przepustów oraz 27 z 56 sztuk zbiorników retencyjnych. Zakończono 10 robót palowych i rozpoczęto realizację trzech ław fundamentowych.

 

W przyszłym tygodniu wykonawca zamierza kontynuować roboty ziemne, wykonywać kolejne warstwy nasypów i wykopów i układać prefabrykaty przepustów. Ponadto, wykonywane będą zbiorniki, prowadzone prace wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne i telekomunikacyjne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA