DODAJ

Otwarcie Bawełnianki już za kilka miesięcy w Bełchatowie

Handel / Bełchatów
Otwarcie Bawełnianki już za
Kajtman
2012-05-17 12:16:48

Otwarcie centrum handlowego Bawełnianka w Bełchatowie zostało przesunięte o kilka miesięcy ze względu na konieczność zmian konstrukcyjnych związanych z przygotowaniem lokalu dla kina sieci „Cinema 3D”. Obiekt jest w trakcie komercjalizacji. W gronie najemców są już takie marki jak m.in: MarcPol, Media Expert, Condizione Health & Fitness, Delta Sport, CCC, Rossmann, Broaster Chicken czy Pizzeria Siciliano.


 


Korzyści wynikające z powstania wielosalowego kina w samym centrum Bełchatowa wpłynęły na naszą decyzję o przesunięciu terminu otwarcia. Kino znacząco wzbogaci ofertę rozrywkową Bawełnianki i przyciągnie do centrum wielu klientów – mówi Krzysztof Włuka, prezes Bawełnianka Sp. z o.o.


 


Centrum handlowe Bawełnianka jest zlokalizowane w miejscu dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą oraz Pabianicką. W projekcie powstanie 22 tys. mkw. powierzchni najmu, zlokalizowanej na dwóch kondygnacjach, oraz parking na 700 samochodów.


 


Inwestorem obiektu jest spółka celowa Bawełnianka Spółka z o.o. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Pallado i Skupin Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mirbud SA. Za komercjalizację odpowiada firma Retail Concept. Finansowanie inwestycji zapewnia Bank Polskiej Spółdzielczości SA.


 


Informacje dodatkowe:


-        ok. 70 sklepów i punktów usługowych


-        powierzchnia całkowita: 35 000 mkw.


-        powierzchnia najmu: 22 000 mkw.
-        parking: 700 miejsc