DODAJ

EKBUD buduje nowe osiedla w Lublinie

Lublin
EKBUD buduje nowe osiedla
MatKoz
2011-12-08 11:18:58

Przedsiębiorstwo budowlane EKBUD realizuje kilka nowych inwestycji w pobliżu ul. Jana Pawła II w Lublinie. Łącznie jest to kilkanaście obiektów, budowanych dla spółdzielni mieszkaniowych Felin, Rudnik i AZS oraz dla dewelopera Willowa II.


 


Osiedle Jantar


Dla spółdzielni Rudnik, EKBUD buduje kompleks 7 budynków przy ul. Jantarowej, o wysokości od 4 do 8 kondygnacji. Łącznie do dyspozycji jest 306 mieszkań, z czego wolnych pozostało jeszcze tylko około 50. Lokale mają wielkość od 34 m kw. do 81m kw. Średnia cena brutto za m kw. to 4,440 zł. Oprócz mieszkań, w jednym z budynków dostępne będą lokale usługowe. Inwestycja realizowana jest w II etapach. Pierwszy zakłada budowę trzech bloków i zostanie zakończony w styczniu 2012 roku. W drugim etapie zbudowane zostaną cztery kolejne bloki, które będą oddane do użytku pod koniec 2012 roku.


 


Osiedle Kryształowe


Przy ulicy Jantarowej powstaje także drugi kompleks mieszkalny, budowany dla spółdzielni mieszkaniowej AZS.  Jest to 6 budynków, które mają od 3 do 8 kondygnacji. Sprzedana zostało połowa z 276 mieszkań. Ich powierzchnia wynosi od 31 m kw. do 81 m kw. Cena za m kw.  to 4,315 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2013 roku.


 


 Ulica Gęsia


Z kolei dla spółdzielni mieszkaniowej Felin, EKBUD przygotowuje zespół czterech budynków wielorodzinnych w niskiej zabudowie. Trzy z nich to 2-klatkowe budynki, w których znajduje się łącznie 128 mieszkań oraz 7 lokali usługowych. Zostaną one oddane do użytku w I  kwartale 2012 roku, zostało tu tylko kilka pojedynczych mieszkań. Budowa czwartego budynku zakończy się pod koniec 2012 roku i tutaj większość mieszkań jest jeszcze wolnych. Mieszkania mają powierzchnię od 34 m kw. do 60 m kw. Średnia cena za m kw. wynosi 4,310 zł.


 


Ulica Onyksowa


EKBUD buduje także dla dewelopera Willowa II przy powstałej 2 lata temu ulicy Onyksowej. W pierwszym budynku znajdują się 93 mieszkania i 3 lokale usługowe. W drugim budynku jest zaplanowanych 11 mieszkań. Powierzchnia lokali waha się od 31 m kw. do 120 m kw. Tutaj za m kw. trzeba zapłacić około 5 tys. zł. Dostępne zostały tylko mieszkania 3-pokojowe o powierzchni 64 m kw. Inwestycja zostanie zakończona  do końca roku. Dodatkowo przy ulicy Onyksowej powstają 2 segmenty Centrum Usług Medycznych oraz budynek usługowy, w którym mieścić się będzie przedszkole oraz szkoła języków obcych.


 


Źródło: EKBUD