Mieszkanie dla rodziny. Jak wybrać przytulne gniazdko?

Mieszkanie dla rodziny. Jak wybrać przytulne gniazdko?

Lublin
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wybór mieszkania nigdy nie jest łatwym zadaniem. Staje się jeszcze trudniejszy, gdy chodzi o lokum dla rodziny z dziećmi. W takim przypadku decydującym czynnikiem nie jest już tylko rozkład pomieszczeń, cena, czy metraż. Równie ważna staje się otoczenie osiedla i dostępna infrastruktura.

 

Wielu ekspertów podpowiada, że rok 2014 sprzyja kupowaniu mieszkań. Jedni zwracają uwagę na stabilne ceny, inni wyliczają, że kredyty hipoteczne nie będą w najbliższym czasie aż tak dużym obciążeniem dla domowych budżetów, jakim były jeszcze kilka lat temu. Wiele osób odwiedza więc biura deweloperów.

 

Wśród osób, które pytają o mieszkania, nie brakuje małżeństw i rodzin. Takie osoby szczególnie dokładnie zapoznają się z  ofertą, zanim podejmą decyzję o zakupie lokalu. Biorą pod uwagę wiele czynników. Ważna jest dla nich cena, liczba pokoi, a także lokalizacja budynku. Oglądają nie tylko mieszkania, ale i otoczenie osiedla, bo wiedzą, że wybierają miejsce, w którym dorastać będą ich dzieci – mówi Ewa Starownik z biura lubelskiego dewelopera Willowa II.

 

Pośrednicy mają podobne spostrzeżenia. – Trzy i czteropokojowe mieszkania sprzedają się dobrze. Rodziny z dziećmi szukają właśnie takich lokali, o większym metrażu. Zwracają uwagę również na lokalizację osiedla i wybierają najbardziej atrakcyjne dzielnice miasta – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości Home Place w Lublinie.

 

REKLAMA

Przy wyborcze mieszkania ważnym czynnikiem okazuje się więc dostęp do infrastruktury. – Kupując mieszkanie, warto zwrócić uwagę, jakie udogodnienia oferuje nie tylko deweloper, ale i miasto, czy dzielnica, do której chcemy się wprowadzić. Dostęp do przedszkola, szkoły, czy komunikacji miejskiej to podstawa dla młodej rodziny. Klienci, którzy kupują wybudowane przez nas mieszkania przy ul. Gęsiej w Lublinie, mają pod tym względem bardzo komfortową sytuację. Na osiedlu już teraz działa kilka prywatnych przedszkoli, a prezydent Lublina zapowiada budowę szkoły podstawowej wraz z miejskim przedszkolem. Natomiast do przystanku autobusowego z naszych budynków można dojść spacerem w kilka minut – mówi Ewa Starownik.

 

Młodzi rodzice, wybierając mieszkanie, sprawdzają też, czy znajdzie się w nim miejsce dla każdego z domowników i czy deweloper przewidział przestrzeń do zabaw dla maluchów. – Bezpieczny i kolorowy plac zabaw to standard na budowanych obecnie osiedlach. Dla rodziców, ważne jest też to, czy teren jest ogrodzony i czy budynki nie są ulokowane zbyt blisko siebie. Jeśli natomiast chodzi o samo mieszkanie, to liczy się nie tyle  metraż, co liczba pokoi. Dwie sypialnie i kuchnia to minimum dla rodziny, ale preferowane są mieszkania z trzema lub czterema pokojami – mówi Ewa Starownik.

 

Młode małżeństwa często muszą liczyć się z ograniczonym budżetem. Jednak wbrew temu, co można przypuszczać, różnica ceny pomiędzy mieszkaniem dwu a trzypokojowym może być stosunkowo nieduża. – Dobrym przykładem są nasze budynki przy ul. Gęsiej. Mieszkanie z trzema pokojami i kuchnią można tutaj kupić już za około 240 tys. zł, a mieszkanie dwupokojowe to wydatek mniejszy tylko o około 30 tys. zł – tłumaczy Ewa Starownik.

 

Wybierając mieszkanie, warto więc brać pod uwagę zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne względy. Przede wszystkim jednak musi to być miejsce, gdzie od pierwszej chwili poczujemy się jak w domu – podsumowuje Ewa Starownik.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA