DODAJ

Odbudowa drogi Swarzów-Mędrzechów-Delastowice

małopolskie
Odbudowa drogi Swarzów-Mędrzechów-Delastowice
RynekInfrastruktury
2014-05-15 12:00:13

Rozpoczyna się odbudowa drogi powiatowej Swarzów-Mędrzechów-Delastowice (pow. dąbrowski w Małopolsce). Prawie 7 km drogi odbuduje firma Skanska na zlecenie Zarządu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej.


 


Prace drogowe obejmą kilka odcinków drogi pomiędzy Swarzowem a Delastowicami o łącznej długości prawie 7 km. Pomiędzy Swarzowem a Mędrzechowem droga zostanie poszerzona do szerokości 6,5 m. Odbudowa drogi potrwa do połowy sierpnia. Wartość prac, które wykona Skanska to 4 mln zł netto (4,9 mln zł brutto).


 


– Prace budowlane będą polegały na kompleksowej odbudowie zniszczonych fragmentów dróg łącznie z infrastrukturą podziemną – mówi Łukasz Müller, Kierownik Budowy Skanska. – Roboty rozpoczniemy 19 maja.


 


Inwestycja, którą wykona Skanska, będzie się wiązała z koniecznością całkowitego zamknięcia od 19 maja remontowanych fragmentów dróg. – Na czas zamknięć zostaną wprowadzone objazdy – dodaje Łukasz Müller. – Zostały one wyznaczone przez miejscowości Olesno, Ćwików, Świebodzin lub Świebodzin, Bolesław oraz Dąbrowa Tarnowska, Smęgorzów.


 


Odbudowa dróg w powiecie dąbrowskim to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska w regionie. W ubiegłym roku Skanska odbudowała w powiecie dąbrowskim 7,7 km dróg. Obecnie firma prowadzi m.in. budowę nowej drogi wojewódzkiej z Brzeska do Koszyc oraz stref gospodarczych w Bochni i Tarnowie.