DODAJ

Kolejna firma dobiera powierzchnię w MLP Pruszków I

Logistyka / Pruszków
Kolejna firma dobiera powierzchnię
Kajtman
2017-04-13 15:28:51
Firma Dedra Exim działająca w branży narzędziowej powiększy wynajmowaną powierzchnię w MLP Pruszków I do łącznie około 11,6 tys. mkw. Z dodatkowej powierzchni będzie korzystać od listopada br. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Dedra Exim Sp z o.o. podpisała z MLP Group umowę dotyczącą powiększenia wynajmowanej powierzchni o 1615 mkw. w parku logistycznym MLP Pruszków I. Z tego 1450 mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, a pozostałe 165 mkw. na cele biurowo-socjalne. Nowa powierzchnia zostanie dostarczona spółce w listopadzie br. Tym samym najemca zwiększy wynajmowaną powierzchnię do około 11 600 mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Z perspektywy blisko 15 lat mogę z optymizmem stwierdzić, że wybór parku logistycznego MLP Pruszków I był bardzo dobrą decyzją, która pozwoliła nam na realizację długofalowych celów biznesowych, w tym ekspansję na zagraniczne rynki. Powiększenie zajmowanej powierzchni z pewnością usprawni proces obsługi klientów, zapewni większą elastyczność oraz podniesie komfort pracy naszego zespołu – mówi Stefan Gucma, prezes zarządu w Dedra Exim Sp z o.o.

Przedłużenie współpracy z firmą Dedra Exim wraz ze zwiększeniem wynajmowanej powierzchni potwierdza, że nasza oferta magazynowa jest dobrze dopasowana do oczekiwań najemcy. Zadowolenie obecnych i przyszłych najemców pozwala nam na systematyczny wzrost i poprawę wyników – stwierdza Agnieszka Góźdź, Head of Leasing Department MLP Group S.A. 

Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny wesprzeć firmę Dedra Exim w renegocjacji umowy najmu. Bardzo dobre wyniki spółki pozwoliły na powiększenie dotychczas zajmowanej powierzchni o kolejne ponad 1600 mkw. – mówi Katarzyna Bojanowicz, starszy negocjator z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

Dedra korzysta z obiektu magazynowego w ramach parku MLP Pruszków I od 2003 roku. W tej lokalizacji mieści się również główna siedziba przedsiębiorstwa. 

Dedra działa w branży narzędziowej oferując m.in. elektronarzędzia, urządzenia spawalnicze, zespoły prądotwórcze, czy też kompresory i urządzenia pneumatyczne jest sprzedawana pod markami Dedra, Pansam i Descon. Produkty spółki są dostępne w hurtowniach, sklepach branżowych oraz sieciach handlowych na terenie całego kraju. Dedra dostarcza je również na rynek europejski do takich krajów jak: Bułgaria, Czechy, Niemcy, Estonia, Węgry, Włochy, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rumunia, Słowacja. 

MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Docelowa powierzchnia magazynowo-produkcyjna wynosi 167 tys. mkw., znajdujących się na terenie 43 hektarów. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Centrum posiada około 50 klientów, którzy wynajmują powierzchnie od 200 do 18 tys. mkw.

Źródło: materiały prasowe