DODAJ

Płock: Rusza remont alei Armii Krajowej

mazowieckie
Płock: Rusza remont alei
RynekInfrastruktury
2014-07-07 10:40:15

Od 30 czerwca ruszają prace związane z remontem płockiej alei Armii Krajowej. Na czas prac wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć już w wakacje.


 


Prace będzie realizowała firma Strabag za 5,5 mln zł. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozostałe pieniądze wykłada Płock z własnego budżetu.


 


Na 30 czerwca zaplanowano wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w alei Armii Krajowej. W tym dniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na remontowanym odcinku. Od 1 do 31 lipca prowadzone będą prace w branży drogowej na prawym pasie alei Armii Krajowej. W czasie frezowania nawierzchni pojawią się chwilowe zamknięcia skrzyżowań.


 


Po robotach związanych z frezowaniem ruszy wymiana krawężników, regulowanie studni i wpustów, remontowanie nawierzchni zatok autobusowych. Następnie wykonane zostaną prace związane ze wzmocnieniem nawierzchni siatką oraz układaniem nawierzchni asfaltowych.


 


Przez cały sierpień prowadzone będą prace w branży drogowej na lewym pasie alei Armii Krajowej. Do 6 sierpnia potrwa frezowanie nawierzchni, następnie do końca miesiąca wykonane zostaną wszystkie warstwy nawierzchni. Od 1 do 30 września realizowane będą prace w pasach drogowych, wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome oraz wprowadzona zostanie nowa, stała organizacja ruchu.