Płock będzie miał trzecią schetynówkę

Płock będzie miał trzecią schetynówkę

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Aleja Armii Krajowej w Płocku zostanie wyremontowana na całej długości już w wakacje. Remont zostanie dofinansowany w 50 procentach z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Zakres prac

Remont alei Armii Krajowej będzie kontynuacją remontu, który rozpoczął się w 2013 roku. Wyremontowana zostanie uszkodzona nawierzchnia drogi na odcinku o długości około 2,5 km. Inwestycja obejmie całą pętlę na osiedlu Podolszyce Północ i Zielony Jar od skrzyżowania z ulicą Wyszogrodzką przy Galerii Mazovia do ronda u zbiegu alei Armii Krajowej, ulicy Sikorskiego i Batalionu Parasol.

 

Wysegregowane zostaną ścieżki rowerowe, które zapewnią poprawne funkcjonowanie ulicy. Po zakończeniu remontu i segregacji ruchu na Podolszycach zostanie stworzony nowy układ drogowy, uwzględniający aktualne i przyszłe potrzeby. Dzięki inwestycji uda się upłynnić ruch w tym obszarze miasta, podnieść poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, uwzględniając przy tym potrzeby dzieci i osób niepełnosprawnych.

 

Jakie będą zmiany?

Gdy aleja Armii Krajowej zostanie wyremontowana, zostaną wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu. Po pierwsze, powstaną wyspy dzielące i kanalizujące ruch, dodatkowe pasy do skrętu w lewo oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe. Dodatkowe pasy do skrętu w lewo powstaną na skrzyżowaniach z ulicami Armii Krajowej, Żyzną, Ossowskiego i Batalionu Parasol.

REKLAMA

 

Po drugie, odseparowany zostanie ruch rowerowy od pieszych i ruchu samochodowego. Wydzielone zostaną pasy dla ruchu rowerów w jezdni, co wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Powstaną też jednokierunkowe ścieżki rowerowe o szerokości 1,5 m w jezdni alei Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyszogrodzką do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego.

 

Ponadto, zamontowane zostaną bariery bezpieczeństwa uniemożliwiające pieszym niedozwolone przechodzenie przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych. Poprawione zostanie też oznakowanie. Zastosowana technologia poprawi jego widoczność. W ramach inwestycji zostanie zwiększona liczba miejsc postojowych. Nie zapomniano również o poprawie bezpieczeństwa pieszych, co nastąpi w wyniku zastosowania innowacyjnego oznakowania poziomego i przejść dla pieszych ze światełkami solarowymi montowanymi w asfalcie przed przejściem.

 

Przetarg już ogłoszony

Miejski Zarząd Dróg w Płocku już ogłosił przetarg na realizację zadania, otwarcie ofert planuje się na początek maja, a rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy na koniec przyszłego miesiąca. W czerwcu nastąpi przekazanie placu budowy wykonawcy.

 

Kulminacja robót drogowych miałaby nastąpić w wakacje. Te będą prowadzone etapami, by zminimalizować utrudnienia w ruchu. MZD przewiduje, że inwestycja zakończyłaby się do końca września tego roku. W budżecie miasta już zabezpieczono środki na realizację prac.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA