Powstaje nowy oddział Dachser

Powstaje nowy oddział Dachser

mazowieckie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, przygotowuje nową siedzibę dla swojego warszawskiego oddziału. Będzie znajdował się pod Warszawą, w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II, tuż przy autostradzie A2. Otwarcie nowego oddziału planowane jest na wiosnę 2013 roku.

Powstający oddział będzie składał się z dwupiętrowego biura o powierzchni 750 mkw. oraz magazynu o powierzchni 7.200 mkw. W przyszłości możliwe będzie rozbudowanie kompleksu. Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa będzie się odbywać przy użyciu wysokiej klasy, autorskich systemów WMS i TMS. Magazyn o klasie A będzie miał 19 bram załadunkowych. Regały wysokiego składowania są zaplanowane na pomieszczenie 8.000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie będzie energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt będzie dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4.000MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie będzie znajdował się plac manewrowy wraz z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.


„Inwestycja w Pruszkowie jest realizacją kolejnego etapu strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku”
– mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Jest to dla firmy niezwykle istotna lokalizacja, zwłaszcza z powodu położenia bezpośrednio przy autostradzie. Wymierną korzyścią dla nas i naszych klientów będzie skrócenie czasu transportu w regionie, który ze względu na zakorkowaną stolicę bywa bardzo uciążliwy. Teraz nasze ciężarówki będą mogły bez problemów omijać miasto ” – dodaje.


„Nowy oddział z pewnością wpłynie na podwyższenie jakości naszych usług. Przestronny obiekt umożliwi sprawniejszą obsługę w terminalu przeładunkowym, jeszcze lepszą terminowość oraz elastyczność w godzinach odbioru przesyłek”
–  mówi Anna Trzcińska, kierownik oddziału Dachser w Warszawie. „Warszawski oddział w Pruszkowie będzie najnowocześniejszym obiektem firmy w Polsce. Oprócz zastosowania najnowszych technologii, pomyśleliśmy także o niepełnosprawnych. Obiekt będzie dostosowany do ich szczególnych potrzeb, dlatego będziemy mogli zatrudniać również takie osoby” – podkreśla.

REKLAMA


Oddział w Pruszkowie zastąpi obecną lokalizację operatora, mieszczącą się na warszawskim Targówku Przemysłowym. Inwestycja jest realizowana przez MLP Group, jednego z największych deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to marzec 2013 roku.


Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (2 w Warszawie oraz po jednym w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku).

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrótw wysokości 4,3 miliarda euro, zatrudniając 21.000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA