Płock: Rusza remont alei Armii Krajowej

Płock: Rusza remont alei Armii Krajowej

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Od 30 czerwca ruszają prace związane z remontem płockiej alei Armii Krajowej. Na czas prac wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć już w wakacje.

 

Prace będzie realizowała firma Strabag za 5,5 mln zł. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozostałe pieniądze wykłada Płock z własnego budżetu.

 

Na 30 czerwca zaplanowano wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w alei Armii Krajowej. W tym dniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na remontowanym odcinku. Od 1 do 31 lipca prowadzone będą prace w branży drogowej na prawym pasie alei Armii Krajowej. W czasie frezowania nawierzchni pojawią się chwilowe zamknięcia skrzyżowań.

REKLAMA

 

Po robotach związanych z frezowaniem ruszy wymiana krawężników, regulowanie studni i wpustów, remontowanie nawierzchni zatok autobusowych. Następnie wykonane zostaną prace związane ze wzmocnieniem nawierzchni siatką oraz układaniem nawierzchni asfaltowych.

 

Przez cały sierpień prowadzone będą prace w branży drogowej na lewym pasie alei Armii Krajowej. Do 6 sierpnia potrwa frezowanie nawierzchni, następnie do końca miesiąca wykonane zostaną wszystkie warstwy nawierzchni. Od 1 do 30 września realizowane będą prace w pasach drogowych, wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome oraz wprowadzona zostanie nowa, stała organizacja ruchu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA