DODAJ

Na Brochowie przybywa inwestycji mieszkaniowych. W planach jest już kolejna

Mieszkania i domy / Wrocław
Na Brochowie przybywa inwestycji
Mariusz Bartodziej
2017-09-20 12:28:55
Wrocławski Brochów staje się lokalizacją coraz bardziej atrakcyjną dla deweloperów i coraz chętniej wybieraną przez mieszkańców. Ma tam powstać kolejne osiedle wielorodzinne.

Prywatny inwestor złożył dwa wnioski o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym na działkach nr 31/5 i 31/6 o łącznej powierzchni ponad 2300 mkw. Znajdują się przy połączeniu ulic Polnej i Nepalskiej. Oddziela je nieruchomość o nr 31/4, będąca własnością gminy.

UM Wrocławia


Za projekt odpowiada Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro-Art Konopka S.c. Na swoim koncie mają już przygotowanie m.in. budynku wielorodzinnego Vicolo firmy DevelopART, Paryski Zakątek Arkopu oraz Apartamenty Innova II i III, gdzie inwestorem jest Fadesa Polnord Polska. Pracownia na swojej stronie opublikowała również wizualizacje zespołu dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Polnej na Brochowie.

materiały projektanta


materiały projektanta


Brochów sypialnią Wrocławia?

Wrocławscy deweloperzy również stawiają na ten rejon, planując swoje inwestycje. PBO Dach Bud ma w sprzedaży mieszkania na osiedlu Brochów. To zespół dwóch 4-kondygnacyjnych budynków, znajdujących się przy ulicy Mościckiego. Składa się ze 168 lokali i takiej samej liczby miejsc parkingowych.

http://www.dachbud.com.pl/moscickiego/moscickiego


W ofercie Artha Dom znajduje się Przyjazny Park, u zbiegu ulicy Boiskowej i alei Róż. W tym 4-kondygnacyjnym budynku wielorodzinnym mieszczą się 63 mieszkania z tarasami bądź obszernymi ogrodami.

http://przyjaznypark.pl/


To nie koniec inwestycji mieszkaniowych na Brochowie. Przy ulicy Sygnałowej, o czym pisaliśmy w lipcu, jest na sprzedaż pięciohektarowa działka z przeznaczeniem na osiedle domów jednorodzinnych. Magistrat – bezskutecznie – próbował sprzedać ją już 3 lipca za kwotę 6,6 mln złotych. Kolejny przetarg, z ceną wywoławczą obniżoną do 5 mln 940 tys. złotych, zaplanowano na 30 października.

UM Wrocławia


Nie tylko inwestycje mieszkaniowe


Z powodu przewyższenia przez najkorzystniejszą ofertę planowanej kwoty, ogłoszenie zostało unieważnione. Kolejny termin składania ofert upływa 2 października.

fot. investphoto.pl


Na przebudowę, rozbudowę i remont budynku przy ul. Semaforowej 5 we Wrocławiu wraz z zagospodarowaniem terenu, dla potrzeb utworzenia Dziennych Domów Pomocy, w których dostępnych będzie 60 miejsc, i wyposażenie ich, zaplanowano 4 983 759 zł, z czego 2 877 952 zł będzie dofinansowane.

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Na pierwsze z nich, "przebudowa, rozbudowa i remont budynku wraz z zagospodarowaniem terenu – z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie", wykonawca będzie miał 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Na kolejne, czyli pielęgnacje zieleni, rok od dnia następnego po zrealizowaniu pierwszego zadania.

Docelowo w tym miejscu planowane jest centrum aktywności społecznej.

fot. investphoto.pl