DODAJ

Pod młotek ponownie poszło kilka sporych działek w różnych częściach Wrocławia

Wrocław
Pod młotek ponownie poszło
Mariusz Bartodziej
2017-09-04 20:02:48
Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż kilku dużych działek. To nie pierwsza próba oddania ich w ręce prywatne.

Po raz drugi pod młotek idą m.in. działki na Brochowie, Stabłowicach i Księżu Wielkim. Przy ulicy Sygnałowej miasto sprzedaje za niespełna 6 mln zł plus VAT teren o powierzchni blisko 5 ha, znajdujący się pomiędzy ulicami Konduktorską i Grapową. Po nierozstrzygniętym przetargu z 3 lipca, obniżyło cenę o 600 tys. zł. Kolejny zakończy się 30 października. Powstanie tam osiedle domów jednorodzinnych.

UM Wrocławia


Na Księżu Wielkim można kupić dwie sąsiednie działki przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną o numerach 58/3 i 58/5, o powierzchni blisko 1 i 1,4 ha. Każda z nich ma połowę udziału w 58/4. Znajdują się przy ulicy Starodworskiej, niedaleko Zagłebiowskiej i Blizanowickiej. Miasto nie zdołało ich sprzedać w połowie lipca i spróbuje ponownie w drugiej połowie października. Ich obniżona cena to odpowiednio 1,6 mln i 2,3 mln złotych.

UM Wrocławia


Na Stabłowicach kilka działek jest przygotowywanych do sprzedaży, a jedna doczekała się drugiego przetargu. Pierwszy odbył się 7 sierpnia, a kolejny zaplanowany jest na 27 października, z niższą ceną w wysokości 1,6 mln zł. Teren mieszczący się przy skrzyżowaniu ulic Stabłowickiej i Jodłowickiej, o powierzchni blisko 0,9 ha, jest przeznaczony pod usługi.

Nieruchomość objęta procedurą włączenia do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zgodnie z uchwałą nr XIII/236/15 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 9 lipca 2015 r. w sprawie wyrażenia zgody na objęcie granicami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych na terenie Gminy Wrocław - aktualnie procedura została wstrzymana – informują urzędnicy.

UM Wrocławia


Trzy działki na Poświętnem po raz trzeci

Wszystkie trzy nieruchomości przy ulicy Irysowej wystawione na sprzedaż znajdują się tuż przy Obwodnicy Śródmiejskiej. Cena największej z nich, o powierzchni 4,3 ha, wynosi 7,1 mln zł. Jest sklasyfikowana jako grunt rolny, a inwestor zobowiązany jest do uzyskania pozwolenia na wyłączenie jej z produkcji rolnej. Mogą tam powstać obiekty usługowe, m.in. hotel albo biura. Działki są zaznaczone na grafice kolorem pomarańczowym.

UM Wrocławia


Za kolejną, po obniżce o 700 tys. zł, trzeba zapłacić 3,8 mln zł. Ten teren, o powierzchni blisko 2,3 ha, również jest przeznaczony pod usługi.

Na terenie nieruchomości znajduje się staw. Teren atrakcyjny krajobrazowo, na którym można zlokalizować m.in. funkcje hotelowe, kongresowe i konferencyjne, kryte i terenowe urządzenia sportowe – czytamy w opisie nieruchomości.

UM Wrocławia


Najmniejsza z nich liczy 1 ha, a jej cena, po raz trzeci taka sama, to niemal 2 mln zł. Została przeznaczona pod aktywność gospodarczą. Mogą tam powstać hotele, magazyny, czy obiekty produkcyjne. Rezultat wszystkich trzech przetargów będziemy poznawać od połowy października do pierwszych dni listopada.

UM Wrocławia