DODAJ

Budowa obwodnicy Przemyśla oficjalnie ruszyła

Drogi i mosty / Przemyśl
Budowa obwodnicy Przemyśla oficjalnie
RynekInfrastruktury
2013-09-04 10:15:05

W poniedziałek 2 września uroczyście rozpoczęto budowę drugiej części obwodnicy Przemyśla. Inwestycję zrealizuje spółka Pol-Aqua, a całość prac zgodnie z umową powinna zostać wykonana w ciągu 16 miesięcy od rozpoczęcia budowy.

Podczas oficjalnej uroczystości obecny był Servando Sierra, prezes Pol-Aqua, posłowie, radni miejscy i przedstawiciele jednostek miejskich. Prezydent miasta Robert Choma dziękował wszystkim, którzy wspierali dotychczasowe starania związane z realizacją inwestycji.


 


Budowa drogi obwodowej miasta na odcinku od drogi krajowej nr 28 do drogi wojewódzkiej nr 885 ma wpłynąć między innymi na atrakcyjność terenów inwestycyjnych i będzie stanowić trakt łączący Przemyśl z przejściem granicznym Malhowice Niżankowice.


 


Prezes spółki powiedział, że przemyski projekt jest bardzo ważnym przedsięwzięciem. Dodał, że Pol-Aqua dołoży wszelkich starań, by inwestycja przebiegła zgodnie z założeniami i harmonogramem prac. Oficjalną część wydarzenia zakończyło symboliczne wbicie łopaty przez zaproszonych gości.


 


Inwestycja jest zlokalizowana po wschodniej stronie miasta. Początek obwodnicy znajduje się na ulicy Lwowskiej w ciągu drogi krajowej nr 28, w rejonie obecnego skrzyżowania z ulicą 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty. Następnie droga prowadzi początkowo śladem tej ulicy i przecina ulicę Topolową, Sielecką, Młynarską, linię kolejową nr 102, ulicę Rolniczą, a następnie łączy się z ulicą Słowackiego w pobliżu jej skrzyżowania z Dojazdową.


 


Długość obwodnicy wynosi 3,98 km. Projektem objęty jest również odcinek ulicy Słowackiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 885 od włączenia projektowanej obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Obozową i Herbutów. Długość odcinka według projektu wynosi 567,91 m.