DODAJ

Skanska wykona prace nawierzchniowe na DK-19

podkarpackie
Skanska wykona prace nawierzchniowe
RynekInfrastruktury
2014-04-08 14:09:35

Na zlecenie rzeszowskiego oddziału GDDKiA Skanska wykonuje prace nawierzchniowe na drodze krajowej nr 19 Nienadówka - Stobierna. Na trasie wprowadzono ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Utrudnienia potrwają do końca lipca, a cały remont zakończy się do listopada tego roku.


 


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podzieliła inwestycję na trzy zadania. Największy zakres prac zostanie wykonany na odcinku DK-19 ze Stobiernej do Nienadówki, gdzie zostanie wyremontowane 4,3 km drogi.


 


Na powyższym odcinku zostanie przeprowadzona kompleksowa naprawa polegająca na rozbiórce i odtworzeniu istniejących poboczy, frezowaniu i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych a także wykonaniu nowych bitumicznych warstw wzmacniających remontowanej nawierzchni.


 


Część prac na trasie krajowej już dobiegła końca. Wyremontowano prawie 2 km drogi krajowej w samym Sokołowie Małopolskim. Kolejny wyremontowany fragment DK-19 znajduje się między Nienadówką a Sokołowem Małopolskim, gdzie wyremontowano 3,6-kilometrowy odcinek.


 


Jak mówi Bogusław Cienki, menadżer projektu firmy Skanska, prace remontowe zostaną wykonane w sumie na odcinkach drogi krajowej nr 19 o łącznej długości 9,8 km.