Kolejne odcinki DW-163 do przebudowy

Kolejne odcinki DW-163 do przebudowy

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W maju tego roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił dwa przetargi na przebudowę dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 163. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Pierwsze zadanie to przebudowa 18 km drogi między Machlinami a Glinkami. Drogie obejmuje prawie 10-kilometrowy odcinek z Czaplinka doi Machlin. Na obu fragmentach DW-163 przewiduje się uzupełnienie i wzmocnienie konstrukcji drogi, która zyska asfaltową nawierzchnię. Ponadto, zaplanowano wycinkę drzew, roboty rozbiórkowe, ziemne i nawierzchniowe.

 

W pierwszym przetargu wystartowało sześciu wykonawców, a najkorzystniejsza oferta została złożona przez Colas Polska. Wartość prac, które wykona ta firma to 23,8 mln zł. Pomiędzy Machlinami a Glinkami przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejście przez Kosin, Rudki i Golce.

 

REKLAMA

W drugim przetargu swoje oferty również złożyło sześć firm, jednak postępowania jeszcze nie zakończono. Oba zadania powinny zostać zakończone do końca września 2015 roku.

 

Niedawno zakończono pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163, a była to modernizacja 6,5-kilometrowego odcinka Glinki – Wałcz. Wykonawcą inwestycji był Pol-Dróg Piła, który ruszył z pracami w październiku 2012 roku.

 

Inwestycja zakładała między innymi przebudowę mostu na Kłębowiance oraz przepustów. Zlikwidowano dwa przejazdy kolejowe nieczynnej linii nr 416 oraz przebudowano kanalizację deszczową, chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy gospodarcze w Kłębowcu i Wałczu. Realizacja prac pochłonęła 12,6 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA