DODAJ

Gdy chcesz szybko się wprowadzić

Polska
Gdy chcesz szybko się
Kajtman
2013-07-26 14:29:06

Zależy Ci na czasie? Nie interesują Cię mieszkania w budowie? Wcale nie musisz odrzucać rynku pierwotnego. Obecnie znajdziesz tam bardzo duży wybór lokali, w których od razu będziesz mógł przystąpić do prac wykończeniowych. Analitycy Działu Badań i Analiz firmy Emmerson sprawdzili do których dzielnic powinniśmy skierować swoje pierwsze kroki.Duża dostępność gotowych mieszkań w ujęciu nominalnym jest pochodną całkowitej oferty. Stąd też poszukując gotowych mieszkań powinniśmy rozpocząć poszukiwania od dzielnic, w których deweloperzy są najbardziej aktywni i w których dostępna oferta (obejmująca także mieszkania w budowie) jest największa. Wyjątkiem okazuje się Warszawa. Tam najwięcej gotowych lokali znajdziemy na Mokotowie, pomimo tego, iż dzielnica ta zajmuje dopiero trzecie miejsce pod względem całkowitej podaży rynku pierwotnego.

Dzielnice z największą liczbą gotowych mieszkań w ofercie deweloperówMiastoDzielnicaLiczba gotowych mieszkań w ofercieWarszawaMokotówok. 900KrakówPodgórzeok. 950WrocławKrzykiok. 1 450PoznańStare Miastook. 400GdańskObszar I (Chełm, Jasień, Ujeścisko - Łostowice)ok. 800Opracowanie: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.  


W większości wymienionych dzielnic liczba gotowych mieszkań pozostała na zbliżonym poziomie do obserwowanego kwartał wcześniej. Jedynie w krakowskiej dzielnicy Podgórze miał miejsce jej wyraźny spadek. Przekroczył on 200 lokali, w rezultacie czego liczba tego rodzaju mieszkań oferowanych w tej części miasta spadła poniżej 1 000 jednostek.Duża liczba mieszkań gotowych w wymienionych dzielnicach wcale nie oznacza, iż są one zdominowane przez tego rodzaju lokale. Zazwyczaj to w zupełnie innych dzielnicach udziały gotowych mieszkań osiągają najwyższe poziomy.
Emmerson S.A.