DODAJ

Na DK-21 pojawi się nowa nawierzchnia

pomorskie
Na DK-21 pojawi się
RynekInfrastruktury
2014-05-16 16:37:05

Jeszcze w tym roku gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyremontuje odcinek drogi krajowej nr 21 między Miastkiem a Dretyniem. Będzie to jeden z pierwszych fragmentów tej trasy, który zyska nową nawierzchnię.


 


W ramach pierwszego etapu prac nowa nawierzchnia pojawi się na 7-kilometrowym odcinku. W późniejszym czasie, gdy pojawią się dodatkowe środki, prace remontowe zostaną wykonane na 4 km DK-21 do Dretynia.


 


– Zgodnie z dotychczasową praktyką wybraliśmy w pierwszej kolejności odcinek drogi krajowej będący w najgorszym stanie technicznym, a przy tym znacznie obciążony ruchem w sezonie wakacyjnym – mówi Karol Markowski, zastępca dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji w Gdańsku.


 


Markowski wyjaśnia, że obecnie trwa procedura przetargowa na wykonanie remontów na sieci dróg krajowych. – Jak w poprzednich latach będzie to remont metodą nakładki bitumicznej. Ta metoda polega na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej a także uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi – tłumaczy wicedyrektor.


 


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w latach 2011-2013 wyremontowała 132 km dróg. Koszt zrealizowanych inwestycji to 73 mln zł.