DODAJ

Przystań Warta ma pozwolenie na budowę

Mieszkania i domy / Poznań
Przystań Warta ma pozwolenie
Kajtman
2017-02-16 11:13:03
Grupa Partner, inwestor Przystani Warta, uzyskała pozwolenie na budowę przy ulicy Starołęckiej 68 w Poznaniu. W tej lokalizacji powstanie 8 apartamentów o metrażu od 56 do aż 195 m kw. z widokiem na Wartę.

Przedstawiciele inwestora załatwili wszelkie formalności przed rozpoczęciem budowy. Następnie teren został oczyszczony i przygotowany tak, aby już w marcu budowlańcy mogli rozpocząć prace pełną parą. Koniec inwestycji przewiduje się na II kwartał 2018 roku. – Warunki atmosferyczne w ciągu ostatnich tygodni tej zimy nie pokrzyżują nam planów. Mamy przygotowany harmonogram, według którego będziemy pracować – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Co ważne, przyszli mieszkańcy mogą już kupić apartamenty w ramach inwestycji. Jak zaznacza przedstawiciel inwestora, projekt Przystani Warta to nowa propozycja na wielkopolskim rynku nieruchomości. W awangardowym budynku niedaleko rzeki, powstanie 8 apartamentów o powierzchni od 56 do 195 m kw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie 6 apartamentów 3-pokojowych, w tym trzy o powierzchni 56 m kw. Uwagę zwrócą dwa pozostałe apartamenty o powierzchni powyżej 100 m kw. W apartamencie "Orzech", znajdującym się na parterze, będzie przygotowanych 5 pokojów, a także taras z wyjściem na przestronny ogród o powierzchni 450 m kw. Natomiast apartament "Widok" na pierwszym piętrze będzie miał 161 m kw., 4 pokoje, a mieszkańcy z okien zobaczą panoramę doliny Warty i Łęgów Dębińskich. W tych dwóch najbardziej przestronnych apartamentach, czyli "Orzechu" i "Widoku" przewidziano antresole, pomieszczenie gospodarcze, garderobę i bezpośredni dostęp do windy umożliwiającej przemieszczanie się między poziomami apartamentu, co zdecydowanie podwyższy standard oraz komfort mieszkania. 

Grupa Partner w ramach inwestycji wybuduje podziemną halę garażową na 12 miejsc postojowych. Powstanie wiata na kajaki, które będzie można zwodować na brzegu Warty. – To ciekawa propozycja dla osób lubiących aktywny wypoczynek i otoczenie przyrody – zaznacza Michał Wawrzyniak. Deweloper zaplanował przestrzenie wspólne i elementy małej architektury. Niecałe 300 metrów od Przystani Warta znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, w tym również tramwajowej, co pozwala w krótkim czasie dotrzeć do ścisłego centrum. Z drugiej strony, takie miejsca jak apteki, sklepy, czy placówki edukacyjne są w odległości kilkuset metrów. Warto nadmienić, że Grupa Partner posiada duże doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych, także na terenie Poznania. Przystań Warta to nie jedyne przedsięwzięcie. Inwestor rewitalizuje XIX-wieczny Młyn nad Cybiną, w którym znajdą się 134 mieszkania o powierzchniach od 39-130 m kw., w stylu loftowym. Natomiast przy ulicy Sielskiej 22 na Górczynie powstaje budynek wielorodzinny Atrium Sielska 22 z 39 lokalami o metrażu 35-95 m kw. Ponadto deweloper kończy realizację inwestycji osiedle Atrium Grunwald przy ulicy Bosej.