DODAJ

Ruszyła sprzedaż apartamentów w ramach projektu Stawowa City we Wrocławiu

Mieszkania i domy / Wrocław
Ruszyła sprzedaż apartamentów w
Orzech
2018-02-20 22:03:34
Grupa Fortem z Warszawy rozpoczęła sprzedaż apartamentów w projekcie Stawowa City we Wrocławiu. W ramach tego wielofunkcyjnego centrum powstaną apartamenty loftowe, biura i condohotel.

Stawowa City to kompleks pięciu przedwojennych kamienic położonych w samym centrum Wrocławia, w kwartale ulic Kołłątaja, Kościuszki i Stawowej, niespełna 300 metrów od dworca Wrocław Główny.
 
Stawowa City oferuje łącznie 7,3 tys. mkw. powierzchni, w tym 1,7 tys. mkw. dla usług na parterze i 650 mkw. dla biur. Przedwojenne kamienice mają zostać kompleksowo odrestaurowane i nadbudowane. Wewnątrz całego kompleksu powstanie dwupoziomowy dziedziniec. 

mat. inwestora

W trzech budynkach znajdzie się łącznie około 100 loftów i lokali usługowych o powierzchni od 13 do 90 mkw. Prawie 1/4 z nich została już sprzedana lub zarezerwowana.

Dwie kamienice mieszkalne przy ul. Kościuszki 55 i 55a (łącznie około 60 lokali) mają zostać oddane do użytku w czwartym kwartale 2019 roku. Trzecia kamienica mieszcząca się przy ul. Stawowej 10 (w którym znajdzie się około 40 lokali) – ma być gotowa w drugim kwartale 2020 roku. 

Sprzedaż części biurowej (zaprojektowanej pod usługi coworkingowe) Grupa Fortem planuje rozpocząć w lipcu 2019 roku, Na razie nie jest znana data rozpoczęcia realizacji condohotelu. 

AP Szczepaniak

Projekt architektoniczny Stawowej City opracowała znana wrocławska pracownia AP Szczepaniak. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 60 mln zł.