DODAJ

Jaworzno: Drogi gruntowe po modernizacji

śląskie
Jaworzno: Drogi gruntowe po
RynekInfrastruktury
2013-07-26 13:56:58

W dzielnicy Jaworzna Jeleń dobiegają końca prace na drogach gruntowych. Ostatnie tygodnie pozwoliły na modernizację ulicy Koniówki, Bożka, Pastwiskowej, Witkiewicza i Proksy. Prace są aktualnie prowadzone na kolejnych ulicach miasta.

Jak wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, w tym tygodniu nowa nawierzchnia ma się pojawić na ulicy Jałowcowej i Łazowej w Koźminie. Ruszyły także prace na ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej, gdzie wykonano podbudowę z tłucznia kamiennego.


 


– W najbliższym czasie na zaplanowanym odcinku zostanie ułożona nawierzchnia asfaltowa od skrzyżowania z ulicą Teligi do rozwidlenia, a dojazd do ostatniej nieruchomości zostanie utwardzony kruszywem porfirowym – tłumaczy rzecznik.


 


Gdy zakończy się modernizacja ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej, prace będą kontynuowane w kolejnych dzielnicach miasta. Miasto zabezpieczyło w budżecie na ten rok 6 mln zł w celu modernizacji dróg gruntowych.


 


Wybierając drogi do wzmocnienia nawierzchnią asfaltową MZDiM kierował się tym, czy drogi posiadają podbudowę z tłucznia kamiennego lub destruktu asfaltowego, wykonaną w ubiegłych latach. W pierwszej kolejności remontowane będą drogi, na których istnieje możliwość powierzchniowego odprowadzenia wód opadowych, które posiadają uregulowany stan prawny i własnościowy pasa drogowego danej ulicy oraz, przy remoncie których istnieje możliwość przeprowadzenia uproszczonej procedury modernizacyjnej.


 


Motyka zaznacza, że nie wszystkie drogi gruntowe nadają się do natychmiastowej modernizacji. – Wiele z nich wymaga wcześniejszego przygotowania projektu technicznego, który będzie określał realizację dodatkowych prac, np. budowę kanalizacji deszczowej – wyjaśnia rzecznik MZDiM.