DODAJ

Jaworzno: nowe rondo na ulicy Matejki

śląskie
Jaworzno: nowe rondo na
graviteo
2012-07-18 17:23:59

Miasto wybrało firmę, która przebuduje skrzyżowanie ulicy Matejki z Trasą Śródmiejską. Dzięki temu do końca roku powstanie w tym miejscu rozbudowane rondo i kładka dla pieszych. Na realizację tego zadania miasto otrzymało 5,3 mln zł dofinansowania.

- Nowe rondo zostało zaprojektowane z wszystkimi możliwymi by-passami i będzie stanowiło główny wjazd do centrum miasta - tłumaczy Tomasz Tosza z Wydziału Inwestycji Miejskich. - Każda relacja skrętna w prawo będzie zaopatrzona w osobny pas; tylko korelacje na wprost i w lewo będą wymagały przejechania przez rondo.


drwal


Aby jeszcze bardziej usprawnić ruch na obwodnicy centrum miasta, w miejsce istniejącego w ciągu ulicy Chopina przejścia dla pieszych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną powstanie kładka, która pozwoli na bezkolizyjne i bezpieczne przemieszczanie się mieszkańców.- Dzięki temu znikną bariery, które aktualnie ograniczają przejezdność przez Trasę Śródmiejską - dodaje Tomasz Tosza.Wykonawcą ronda i kładki za kwotę 5,8 mln zł będzie firma Drogopol.


***


W ramach inwestycji, na rondzie pojawi się postać z jaworznickiego herbu - drwal ze spiżu o wysokości 3,2 m. Autorem projektu rzeźby jest prof. Andrzej Zwolak.


 


źródło: UM Jaworzno