Jaworzno: nowe mieszkania na ul. Matejki

Jaworzno: nowe mieszkania na ul. Matejki

śląskie
graviteo
REKLAMA

Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło kolejną dużą inwestycję. W minioną środę, 22 sierpnia, wręczono klucze lokatorom, którzy już wkrótce wprowadzą się do nowego bloku wybudowanego przy ul. Matejki. Mieszkania dla 32 rodzin zostały wybudowane ze środków własnych właścicieli.

 

TBS w Jaworznie z powodzeniem wypełnia lukę w niedoborze mieszkań dla młodych rodzin. Już w listopadzie tego roku zostanie oddany do użytku kolejny budynek z 30 mieszkaniami. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkaniami na własność w stosunkowo niskiej cenie we wrześniu br. rozpocznie się budowa kolejnego, czwartego już budynku w tej lokalizacji, gdzie powstaną 23 mieszkania. TBS planuje zakończyć cykl inwestycyjny przy ulicy Matejki w listopadzie 2013 r. Razem zostanie oddanych 135 mieszkań, w tym 32 z przeznaczeniem na wynajem.
 
 

REKLAMA

Większość właścicieli nowo oddanych mieszkań skorzystała z rządowego, preferencyjnego kredytu "Rodzina swoim", który wygasa z końcem bieżącego roku. W ramach tego programu budżet państwa dopłaca do kredytów połowę oprocentowania w okresie pierwszych ośmiu lat kredytowania.

 

źródło: UM Jaworzno

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA