DODAJ

Jerzy Buzek o Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

śląskie
Jerzy Buzek o Europejskim
graviteo
2012-09-14 11:21:57

Prof. dr hab. Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego: "Chodzi przecież o gospodarkę, o tworzenie miejsc pracy, o polski sukces."

"To, że małe i średnie przedsiębiorstwa decydują o rozwoju gospodarczym i tworzeniu miejsc pracy wiedzą już prawie wszyscy. Ale ciągle nie wiemy, w jaki sposób wesprzeć małe i średnie firmy w czasach, kiedy maleje popyt, a więc w czasach kryzysu, bo nie mają one przecież takich rezerw jak duże przedsiębiorstwa, które są w stanie przetrwać wielomiesięczną recesję. Ciągle brak jasnych odpowiedzi, jak wygenerować postęp technologiczny i innowacyjną produkcję w przedsiębiorstwach, które liczą kilkanaście czy kilkadziesiąt zatrudnionych i nie stać ich na kosztowne próby i badania. Należy wciąż zadawać pytanie, co najbardziej przeszkadza tym mniejszym producentom i usługodawcom w rozwoju: złe prawo czy nadmiar regulacji, urzędnicza bezduszność czy brak dostosowań polskiego szkolnictwa do potrzeb rynku?Na te pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi na II Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. A na pewno zajmiemy się szczegółowo możliwością ich  dofinansowania z funduszy unijnych.

Zastanowimy się, jaką szansą dla tych firm, dla polskiej gospodarki i dla społeczności lokalnych byłby rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego, co postuluje się od tylu już lat.Zapraszamy! Chodzi przecież o gospodarkę, o tworzenie miejsc pracy, o polski sukces.
"Jerzy Buzek


 


źródło: Europejski Kongre Małych i Średnich Przedsiębiorstw