DODAJ

Rybnik: Skanska wyremontuje ulicę Rudzką

śląskie
Rybnik: Skanska wyremontuje ulicę
RynekInfrastruktury
2014-06-12 15:41:38

Zły stan nawierzchni, liczne dziury i koleiny na ulicy Rudzkiej skłoniły Rybnik do wyremontowania tej drogi. Kompleksową modernizacją 1,9-kilometrowego odcinka zajmie się Skanska. Prace mają ruszyć w kwietniu przyszłego roku i pochłoną 8,8 mln zł brutto.


 


– Ulica zostanie całkowicie przebudowana na długości 1,9 km. Wykonany nową konstrukcję drogi oraz cichą nawierzchnię z dodatkiem gumy, dzięki czemu sąsiedztwo ulicy będzie mniej uciążliwe dla mieszkańców – wyjaśnia Adrian Duda, menedżer projektu firmy Skanska.


 


Dzięki modernizacji ulicy Rudzkiej lepszy dojazd do centrum miasta zyskają mieszkańcy Chwałęcic. Poprawi się też bezpieczeństwo na remontowanym odcinku. Przy trasie powstanie nowe oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa.


 


Ponadto, przebudowana zostanie sieć wodociągowa, teletechniczna i elektroenergetyczna. Na skrzyżowaniu z ulicą Czecha przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. W ramach prac Skanska wykona tez nowe chodniki, zjazdy do posesji i pobocza. Pojawi się też ścieżka rowerowa o bitumicznej nawierzchni.


 


Ulica Rudzka w Rybniku wzbogaci się też o zatoki z kostki granitowej. Na czas realizacji prac kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia. – Prace budowlane będziemy prowadzić przy częściowym zamykaniu odcinków ulicy – dodaje Adrian Duda.