DODAJ

To już pewne! Dwóch deweloperów łączy siły, by wybudować ogromne osiedle Marina Park

Mieszkania i domy / Wrocław
To już pewne! Dwóch
Tomasz Matejuk
2017-12-19 12:50:07
Dwie duże firmy deweloperskie  Rank Progress i Vantage Development  wspólnie wybudują potężne osiedle na terenie dawnego Portu Popowice. Ma tam powstać około 2400 mieszkań, a także część biurowa.

O tym, że firmy Rank Progress i Vantage Development zawarły porozumienie dotyczące wspólnej realizacji inwestycji deweloperskiej we Wrocławiu informowaliśmy na początku grudnia.

Teraz jest już pewne, że tak się stanie, bo obie spółki 15 grudnia 2017 roku zawarły umowę inwestycyjną, dotyczącą określenia zasad i etapów prowadzenia wspólnego przedsięwzięcia deweloperskiego.

To przedsięwzięcie ma polegać na realizacji kompleksu mieszkaniowego z uzupełniającą funkcją handlowo-usługową oraz biurową na terenie nieruchomości przy ulicach Wejherowskiej i Białowieskiej o łącznej powierzchni 14 ha. 

– Strony potwierdziły, że łączna wartość prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wynosi 159,6 mln złotych – czytamy w raporcie giełdowym Vantage Development.Dwuetapowa inwestycja

Przypomnijmy, że Rank Progress już od wielu lat zapowiadał budowę potężnego osiedla na terenie dawnego Portu Popowice. Wedle najnowszych informacji, ma tam powstać łącznie około 2400 mieszkań i lokali usługowych oraz około 14,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

– Strony zakładają realizację inwestycji w dwóch głównych częściach, które zostaną dodatkowo podzielone na poszczególne etapy inwestycyjne. Dodatkowo poszczególne etapy inwestycji mają być realizowane przez powoływane do tego spółki celowe – informuje VD.

Pierwsza część inwestycji obejmuje realizację  około 1100 mieszkań i lokali usługowych oraz około 14,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Druga część ma z kolei obejmować około 1300 mieszkań i lokali usługowych. Realizacja całego przedsięwzięcia uwarunkowana jest od wyrażenia zgody przez prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji przez Vantage Development i Rank Progress. Budowa ma ruszyć w 2018 roku.