DODAJ

Wakacje 2011: ponad 20000m2 wynajętej powierzchni biurowej w budynkach Senator, Mokotów Nova i Katowice Business Point

Biura / Warszawa
Wakacje 2011: ponad 20000m2
Partner of Promotion
2011-10-04 17:07:49
Od początku 2011 roku firma Ghelamco Poland wynajęła 38 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, w ciągu samych tylko wakacji swoich najemców znalazło ponad 20 000 m2 powierzchni biurowej zlokalizowanej w trzech inwestycjach: Senator, Mokotów Nova oraz Katowice Business Point. Umowy najmu podpisał PKN ORLEN, Oriflame, Tauron Polska Energia S.A. oraz duża firma ubezpieczeniowa.

W stolicy nowoczesną powierzchnię w biurowcu Senator wynajęła jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej - PKN Orlen. Tym samym firma  została głównym najemcą prestiżowego biurowca. Umowę najmu podpisano na okres 5 lat. Biurowiec jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Ghelamco i jednym z najdłużej oczekiwanych i najbardziej wyjątkowych budynków biurowych w Polsce. Znajduje się w miejscu, które od blisko 300 lat związane jest z najważniejszymi i najbardziej prestiżowymi instytucjami finansowymi w kraju. Aktualnie trwają negocjacje związane z wynajęciem ostatnich wolnych powierzchni w biurowcu Senator, choć planowany termin ukończenia inwestycji przypada dopiero na II kwartał 2012 r.. Budynek dostarczy na rynek 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Powierzchnię biznesową w biurowcu wynajęły już m.in. firmy Rabobank Polska, Athlon Car Lease Poland i De Lage Landen wchodzące w skład Grupy Rabobank.
        
Mokotów Nova  to jeden z największych projektów biurowych w tej części miasta. Inwestycja powstaje na działce przy ul. Wołoskiej w Warszawie, zaledwie 500 m od Galerii Mokotów. Ostatnio do grona najemców kompleksu Mokotów Nova dołączyły dwie firmy, w tym szwedzka spółka Oriflame, która wynajęła łącznie ponad 4 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na parterze i dwóch piętrach oraz firma z sektora ubezpieczeń. Do dotychczasowych najemców Mokotów Nova należą już również m.in. Hyundai, Medicover i Cargill. Niedługo swoje biuro przeniesie tu również samo Ghelamco Poland.

Kolejna duża umowa Ghelamco związana jest z regionalną inwestycją dewelopera – Katowice Business Point. Do grona najemców biurowca dołączyła Spółka Tauron Polska Energia S.A., która na 5 lat wynajęła ponad 5 700 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Katowice Business Point to jedna z największych i najnowocześniejszych inwestycji biurowych w mieście. Biurowiec oferuje w sumie 17.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na jedenastu kondygnacjach naziemnych.