DODAJ

Kolejny etap prac w osiedlu „Kolska od Nowa”

Mieszkania i domy / Warszawa
Kolejny etap prac w
Kajtman
2015-05-28 15:28:40

Matexi Polska zaczyna intensywne prace aranżacyjne w przestrzeni parkowej – pół hektara zieleni z dostępem do internetu i stref rekreacyjnych do dyspozycji mieszkańców.


 


Spółka Matexi Polska informuje o rozpoczęciu kolejnego, ważnego etapu swojego sztandarowego projektu „Kolska od Nowa”. Po osiągnięciu w lutym etapu stanu surowego zamkniętego budynków I etapu aktualnie rozpoczęte zostały intensywne prace związane z rewitalizacją i porządkowaniem zieleni na teranie planowanego, półhektarowego parku przynależącego do inwestycji od strony Powązek. Nowocześnie zaaranżowana zielona enklawa w założeniu ma być przestrzenią przyjazną dla mieszkańców osiedla wnoszącą jednocześnie wiele świeżości i uporządkowania krajobrazu najbliższej okolicy.Przygotowując przestrzeń parkową Matexi postawiło przede wszystkim na bezpieczeństwo i funkcjonalność dla mieszkańców. Chroniona, zamknięta enklawa parku to w założeniu miejsce spotkań i relaksu mieszkańców, a także dwie przestrzenie rekreacyjne zaplanowane z myślą o dzieciach w różnym wieku. Projektując osiedle na miarę aktywnych ludzi i funkcjonalności miasta XXI wieku deweloper zaplanował także dostęp do sieci WI FI na terenie parku, natomiast kameralne oświetlenie monitoring i ochrona pozwolą na bezpieczny odpoczynek spacer czy jogging także po zmroku.


 


Zgodnie z planami dewelopera całość projektu parkowego zostanie oddana i ukończona w ramach pierwszego etapu inwestycji, przed końcem 2015 roku.


 


Przestrzeń parkowa jest ważnym dopełnieniem walorów architektonicznych projektu i jego doskonałej lokalizacji w sercu miasta. To właśnie dzięki połączeniu tych trzech elementów „Kolska od Nowa” staje się najczęściej wybieraną inwestycją przez młodych indywidualistów, miłośników aktywnego, miejskiego stylu życia.


 


„Kolska od Nowa” to także nowe otwarcie dla znajdującej się aktualnie w sąsiedztwie centrum dawnej części przemysłowej Woli i okolic Powązek. W realizowanym aktualnie pierwszym etapie Inwestycji w sprzedaży znalazły się 173 mieszkania bezpośrednio sąsiadujące z przestrzenią parkową. Projekt przygotowany przez renomowaną pracownię architektoniczną MKC zakłada budowę prawie 600 mieszkań podzieloną na cztery etapy. Aktualnie w ofercie znajdują się lokale o powierzchni od 30 do 120m2 usytuowane w dwóch nowoczesnych, pięciokondygnacyjnych budynkach z garażami podziemnymi. Średnia cena mieszkań w projekcie oscyluje na poziomie 8300-9500 zł za metr kwadratowy.


 


„Kolska od Nowa” to funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych. Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej atrakcyjna lokalizacja, gwarantująca łatwy dostęp wszystkich udogodnień infrastruktury miejskiej w tym: komunikacji publicznej łącznie z metrem(stacja Dworzec Gdański znajduje się w zasięgu 15 min. marszu), szkół, przedszkoli. Nie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców będzie także bezpośrednie sąsiedztwo kameralnego centrum handlowego Klif oraz bliskość CH Arkadia. W zasięgu pieszego spaceru znajdują się modne lokale gastronomiczne i salony designerskie w rejonie ul. Burakowskiej ze starą Fabryką koronek mieszczącą m.in. znaną w całej Warszawie winiarnię Mielżyński włącznie. Wartość lokalizacji znacząco podwyższa także realizowana rozbudowa nowego dystryktu biurowego Warszawy zlokalizowanego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej w odległości ośmiu minut podróży samochodem lub czterech przystanków tramwajowych od osiedla. Projekt adresowany jest do klientów ceniących sobie funkcjonalne rozwiązania, bliskość centrum miasta i udogodnienia z tym związane, jednym słowem – ludzi lubiących aktywny, miejski styl życia.