DODAJ

Metaliczny połysk Diamond Business Park Ursus

Biura / Warszawa
Metaliczny połysk Diamond Business
prconsultants
2013-08-18 19:50:39
Budowa Diamond Business Park Ursus weszła w kolejną fazę – rozpoczęto montaż elewacji zaprojektowanej przez pracownię APA Wojciechowski Architekci. Pierwszy z dwóch budynków nowoczesnego kompleksu zostanie udostępniony najemcom już w październiku tego roku. Będzie oferował 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowych oraz 11 tys. mkw. powierzchni magazynowych.

Elewacja obiektu powstała na bazie szczegółowych analiz bryły budynku, konstrukcji, a także zabudowy na sąsiednich terenach, by harmonijnie wpisać się w środowisko pracy i otoczenie. Ściany zewnętrzne części magazynowej zostaną wykończone blachą trapezową w kolorze ciemnografitowym, o metalicznym połysku, a część biurowa panelami elewacyjnymi w dwóch kolorach - jasno i ciemnoszarym. Fragmenty ścian będą dodatkowo pokrywały gładkie, grafitowe bloczki elewacyjne.

Architektom APA Wojciechowski zależało również na stworzeniu eleganckiej, przyjaznej i łatwej w utrzymaniu elewacji, w pełni odzwierciedlającej funkcjonalność budynku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom pomieszczenia biurowe maksymalnie wykorzystują światło dzienne i zapewniają ich użytkownikom swobodny kontakt wzrokowy z przestrzenią zewnętrzną. Każdy z modułów ma osobne wejście, dzięki czemu klienci i partnerzy biznesowi najemców mają do nich łatwy dostęp.

– Elewację Diamond Business Park w Ursusie zaprojektowaliśmy z użyciem wysokiej klasy materiałów o stonowanych kolorach, aby wpisać się w towarzyszącą budynkom zieleń i przemysłowe otoczenie – powiedział Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski Architekci, która zaprojektowała obiekt. – Halom magazynowym towarzyszy tutaj niezależna część biurowa, co wymagało połączenia obu funkcji w spójną, przemyślaną kompozycję architektoniczną – dodaje Sadowski.

Pierwsza część Diamond Business Park Ursus zostanie oddana do użytku w październiku tego roku i obejmie 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowych oraz 11 tys. mkw. powierzchni magazynowych. Łączna powierzchnia najmu inwestycji realizowanej przez AIG/Lincoln Polska wyniesie docelowo ok. 50 tys. mkw. Ponad 9-hektarowy teren, na którym powstaje obiekt, jest zlokalizowany na terenach ZPC Ursus, w warszawskim Ursusie, w pobliżu głównych węzłów autostrady A2 oraz trasy Salomea-Wolica.