DODAJ

Na Starych Włochach powstanie Rezydencja Chrobrego

Mieszkania i domy / Warszawa
Na Starych Włochach powstanie
Kajtman
2017-05-23 11:58:16
Drzewa wokół kameralnego budynku, ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze i nasycone zielenią tereny wspólne – to tylko niektóre zalety nowej inwestycji Yareal Polska, Rezydencji Chrobrego, której realizacja rozpocznie się jesienią tego roku. Starannie dopasowany do charakteru okolicy trzypiętrowy budynek uporządkuje zabudowę, tworząc pierzeję ul. Bolesława Chrobrego wzdłuż szpaleru starych drzew. Od kilku tygodni na terenie nieruchomości funkcjonuje biuro sprzedaży, w ramach przedsprzedaży zarezerwowanych zostało już ponad 20% spośród 84 oferowanych mieszkań.

Stare Włochy od dziesięcioleci rozwijają się jako miasto-ogród, w którym dominuje zabudowa jednorodzinna i kameralne kamienice. Architektura Rezydencji Chrobrego została harmonijnie dopasowana do zielonego otoczenia, z poszanowaniem charakteru i tradycji dzielnicy. Duże okna oraz przeszklone balustrady balkonów – w otoczonym drzewami budynku – podkreślą jego modernistyczny, willowy charakter. Wewnętrzny, podłużny dziedziniec uatrakcyjni teren rekreacyjny przystosowany do potrzeb zarówno małych, jak i trochę starszych dzieci.

To zielona dzielnica, która w swoim najbliższym otoczeniu zapewnia wszystko, czego jej mieszkańcy potrzebują na co dzień – publiczne i prywatne szkoły, dom kultury, małe sklepy, a także duże centra handlowe i outlet. Okolica zyska kolejne punkty usługowe, które powstaną w czterech lokalach na parterze nowego budynku – wyjaśnia prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny.

W odległości kilkuminutowego spaceru znajdują się dwa duże parki rekreacyjne – Park ze Stawami Cietrzewia oraz Park Kombatantów – z placami zabaw i siłownia miejską pod gołym niebem. Nieco dalej znajduje się również zielony kompleks dawnego Fortu Włochy. Rezydencja Chrobrego została zaprojektowana z myślą o rodzinach, które szukają mieszkania w spokojnej okolicy z podmiejskim klimatem, ale jednocześnie oferującego dobre połączenie z centrum Warszawy. Mieszkańcy inwestycji Yareal, która zostanie wybudowana przy ul. Chrobrego (na odcinku pomiędzy ulicami Sklepową i Szczerą) będą mieli wiele alternatyw dojazdu różnymi środkami transportu. W bliskim sąsiedztwie funkcjonują przystanki autobusowe, stacja Szybkiej Kolei Miejskiej "PKP Warszawa – Włochy", a w odległości zaledwie dwóch kilometrów znajduje się wjazd na ekspresową obwodnicę S2. 

Przyjęte rozwiązania architektoniczne w połączeniu z wysokiej jakości materiałami zapewnią mieszkańcom komfort i optymalny dostęp światła słonecznego. Samochody przyszłych właścicieli mieszkań znajdą miejsce w przestronnym garażu dla prawie stu aut. Dodatkowo na zewnątrz budynku w rejonie skrzyżowania ulic Chrobrego i Sklepowej przewidziano kilkanaście miejsc parkingowych. Na parterze budynku przewidziane zostało pomieszczenie do przechowywania rowerów, a w garażu podziemnym przygotowujemy kilkadziesiąt komórek lokatorskich – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska.

W Rezydencji Chrobrego powstaną 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw. Około 20 lokali zostało już zarezerwowanych. w ramach trwającej przedsprzedaży. Kilka najbardziej reprezentacyjnych penthouse’ów o wysokości sięgającej aż 4,3 m będzie dysponowało rozległymi balkonami, a ich unikalny charakter podkreślą  duże, panoramiczne okna. Z kolei do wszystkich mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały prywatne ogródki, których wielkość może sięgać nawet ok. 250 mkw. Klienci będą mieli do wyboru mieszkania liczące od 1 do 4 pokoi. Blisko połowa mieszkań to lokale trzypokojowe. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiet systemu smart home dostarczany przez firmę Fibaro, zwiększający energooszczędność i monitorujący stan bezpieczeństwa mieszkania. Rozwiązania zastosowane w Rezydencji Chrobrego pozwolą też – za pomocą smartfonu i komputera – na zdalną kontrolę prawidłowości funkcjonowania domowych instalacji i urządzeń.

Źródło: materiały prasowe