DODAJ

Osiedle Kapriola na warszawskim Wilanowie

Mieszkania i domy / Wilanów
Osiedle Kapriola na warszawskim
Kajtman
2012-06-26 12:52:22

Charakter inwestycji


Osiedle Kapriola powstaje w zachodniej części Wilanowa – w pobliżu Miasteczka Wilanów. Kompleks składa się z 47 domów jednorodzinnych o powierzchni całkowitej od 175 do 207 m2. W ramach pierwszego etapu wybudowanych zostanie 18 domów a ich zakończenie planowane jest na I kwartał 2013 roku.


 


Architektura Kaprioli


Domy zaprojektowano z myślą o aktywnych rodzinach ceniących niezależność i komfort. Parter zajmuje obszerna część dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem. Na piętrze zaplanowano cztery sypialnie i dwie łazienki. Każdy z domów posiada ogródek jako idealne miejsce odpoczynku i zabawy dla całej rodziny.


Do budowy domów używane są najwyższej jakości materiały i urządzenia spełniające zarówno wysokie wymagania energooszczędności jak i nowoczesną estetykę budynków.


 


Ekologiczny system ogrzewania i chłodzenia


Wyjątkowość domów zapewnia wiele elementów, w tym m.in.: system ogrzewania oparty na głębinowych wymiennikach gruntowych o głębokości około 120 m.


 


„Świadomy klient poszukuje nowoczesnych rozwiązań, stawiając przed deweloperami coraz to nowsze zadania – zarówno jeśli chodzi o estetykę budynków, ich zgodność z wymaganiami ekologicznymi jak i niskie koszty przyszłej eksploatacji. Naszą odpowiedzią na te oczekiwania jest ogrzewanie podłogowe oraz nowoczesne pompy ciepła, które na życzenie klientów mogą w okresie letnim pełnić funkcję pasywnego chłodzenia, zapewniając komfortową temperaturę wnętrza.” - Grzegorz Mikołajczyk – Dyrektor Działu Rozwoju Projektów i Analiz NDI SA.


 


Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego i pomp ciepła wiąże się ze znacznymi nakładami inwestycyjnymi w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami płytowymi i wymaga dodatkowych działań już na wstępnym etapie projektowania domu czy mieszkania. Jednakże w efekcie końcowym uzyskamy nieporównywalnie lepsze rozwiązanie poprzez:  • zapewnienie optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniu,

  • brak widocznych elementów grzejnych,

  • optymalną temperaturę posadzki.


 


„Na Osiedlu Kapriola zastosowaliśmy pompy ciepła, które sprawdzają się nie tylko zimą, ale i w lecie. We wcześniej budowanych instalacjach czujnik grzewczy pomp ciepła wykorzystywano tylko do przygotowywania ciepłej wody. A jest to przecież urządzenie doskonale nadające się również do chłodzenia, co stanowi zresztą kolejną jego przewagę nad kotłami grzewczymi.” - Grzegorz Mikołajczyk – Dyrektor Działu Rozwoju Projektów i Analiz NDI SA.


 


Atrakcje Kaprioli


Lokalizacja  Osiedla Kapriola w zachodniej części Wilanowa przy ulicy Przyczółkowej zapewnia wygodny dojazd do centrum i biznesowych rejonów Warszawy.


Prężnie rozwijająca się infrastruktura Wilanowa obejmuje bogatą ofertę zarówno edukacyjną, usługową jak i handlową.


Osiedle Kapriola otoczone jest wspaniałą zieloną przestrzenią natury. Zapewnia ją sąsiedztwo Parku Natolińskiego, Ogrodu Botanicznego i bezpośrednie sąsiedztwo Stajni Wilanów oraz popularna ścieżka rowerowa. Dla osób poszukujących intensywnych atrakcji w bliskiej odległości dostępny jest Park Kultury w Powsinie.


 


Deweloper


Deweloperem Osiedla Kapriola jest sopocka firma NDI SA. To inwestor obecny na polskim rynku od ponad 20 lat, specjalizujący się w prestiżowych inwestycjach, takich jak budowa sieci hoteli Sheraton w Polsce czy nowoczesnych biurowców dla branży bankowej i ubezpieczeniowej. W Trójmieście Spółka znana jest z projektu rewitalizacji Centrum Sopotu oraz budowy Apartamentów przy Plaży.


 


NDI od wielu lat znajduje się w czołówce polskich firm z branży inwestycyjno-deweloperskiej. Firma jest członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Spółka dwukrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Diamentów Forbesa – w 2011 i 2012 roku.