DODAJ

Symboliczna wiecha zawisła na budynku Apartamenty Pereca

Warszawa
Symboliczna wiecha zawisła na
Kajtman
2017-01-12 18:03:08
W dniu 12 stycznia na budynku Apartamenty Pereca zawisła wiecha symbolizująca ukończenie stanu surowego zamkniętego inwestycji. Matexi Polska świętowała ten symboliczny moment wraz z przedstawicielami inwestora funduszu Bouwfonds oraz generalnym wykonawcą Unibep Polska.

Matexi Polska jest odpowiedzialna za całość procesu inwestycyjnego i zgodnie z zawartą w lipcu 2016 r. umową przekaże inwestorowi budynek, wraz z apartamentami wykończonymi w jednolitym, uzgodnionym wcześniej standardzie. Całość procesu inwestycyjnego zostanie ukończona w terminie do lipca 2018 r., za generalne wykonawstwo prac budowlanych odpowiedzialna jest firma Unibep. Jak powiedział Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu, tempa oraz jakości dotychczas wykonanych prac, cieszę się, że w tym szczególnym projekcie możemy polegać na sprawdzonym partnerze jakim jest Unibep.

Apartamenty Pereca to budynek realizowany przez Matexi Polska w centrum Warszawy. W lipcu br. projekt został w całości zakupiony przez fundusz z grupy Bouwfonds. Znajdą się w nim apartamenty z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem. Transakcja zawarta pomiędzy Bouwfonds i Matexi Polska była pierwszą tego typu akwizycją w Polsce. W budynku powstającym przy ul. Pereca, znajdą się 193 mieszkania, wraz z halą garażową oraz lokalami handlowo usługowymi na parterze. Powstające mieszkania to przede wszystkim funkcjonalne lokale kompaktowe wykończone w jednolitym standardzie atrakcyjne dla młodych, pracujących najemców szukających lokalizacji pozwalającej łączyć pracę w centrum miasta ze stałym dostępem do wszystkich atrakcji wielkomiejskiego życia. Za przygotowanie projektu budynku odpowiedzialna była warszawska pracownia architektoniczna Wadeco.