DODAJ

UNIBEP S.A. wybuduje budynek na Woli za niemal 101 mln zł

Mieszkania i domy / Warszawa
UNIBEP S.A. wybuduje budynek
Kajtman
2012-01-12 18:13:13

Giełdowa spółka budowlana rozpoczęła współpracę z OKAM Capital. Na zlecenie inwestora UNIBEP S.A. zbuduje u zbiegu ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej w Warszawie osiedle mieszkalne InCity. Wartość umowy to prawie 101 mln zł netto.


 


W ramach umowy podpisanej 10 stycznia UNIBEP S.A. zrealizuje trzyetapową inwestycję mieszkaniowo - usługową wraz z garażami i zagospodaruje teren wokół budynku. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę. Prace rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego. Inwestycja zostanie ukończona w czerwcu 2015 roku. Inwestor posiada finansowanie bankowe.


 


- Mamy duże doświadczenie w realizacji inwestycji w wysokim standardzie. Cieszymy się, że spółka OKAM Capital doceniła nasze kompetencje i powierzyła nam realizację prestiżowego budynku na warszawskiej Woli.  – mówi Jan Mikołuszko, Prezes Zarządu UNIBEP S. A. - Po sąsiedzku realizujemy już nasz biurowiec dla Banku Polskiej Spółdzielczości (na ulicy Grzybowskiej). Powinniśmy osiągnąć efekt synergii naszych działań.


 


Wysoki standard InCity zostanie podkreślony poprzez zastosowanie materiałów wykończeniowych takich jak m.in. białe szkło, drewno i naturalny kamień. Mieszkańcy będą mieli również dostęp do dziedzińca z ogródkiem oraz placu zabaw.


 


Kompleks będzie składać się z 8-kondygnacyjnej podstawy oraz dwóch 17-piętrowych wież o wysokości 55 metrów. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 73 482 mkw. Łącznie w InCity zaplanowano 483 mieszkań - w większości dwu- i trzy pokojowych.


 


Na parterze w budynku InCity przewidziano miejsce na lokale usługowo-handlowe. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie również 2-kondygnacyjny parking podziemny mieszczący 480 samochodów oraz 30 miejsc postojowych w garażu naziemnym i 14 na terenie inwestycji.


 


Inwestycja u zbiegu ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej zostanie podzielona na trzy etapy. Realizacja pierwszego potrwa od lutego 2012 do sierpnia 2013 roku. Budowa drugiego etapu powinna rozpocząć się w grudniu 2012 i zakończyć w maju 2014. Realizacja ostatniej części potrwa do czerwca 2015 roku.


 


****


UNIBEP to jedna z najszybciej rozwijających się polskich grup budowlanych o ponad 60 letnim doświadczeniu w branży. Spółka koncentruje się na działalności segmencie budownictwa mieszkaniowego, handlowo-usługowego i ogólnego oraz rozwoju eksportu. Obecnie UNIBEP odnosi sukcesy zarówno w Polsce jak i na rynkach w Norwegii, Rosji i Białorusi. Firma jest odpowiedzialna m.in. za realizację ponad 30 inwestycji mieszkaniowych w naszym kraju, w tym osiedla Tivoli Park i miasteczka Wilanów w Warszawie. Do najbardziej prestiżowych zagranicznych realizacji UNIBEP należą, m.in.: fabryka biopreparatów w Orle (Rosja) i kompleks handlowo-biurowy wraz z hotelem Radisson SAS w Kaliningradzie (Rosja). W ostatnich lat spółka zanotowała ponad 11-krotny wzrost obrotów. W 2010 roku przychody firmy osiągnęły wartość  658 mln zł. Od 8 kwietnia 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.