DODAJ

Wiecha na biurowcu D48

Biura / Warszawa
Wiecha na biurowcu D48
Kajtman
2016-11-21 14:37:53
Biurowiec D48 realizowany przez Penta Investments na warszawskim Mokotowie osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny, a na budynku zawisła symboliczna wiecha. Realizacja stanu surowego biurowca D48 została zakończona w niespełna 12 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych.

Biurowiec D48 to budynek biurowy klasy A usytuowany na najbardziej wyeksponowanym narożniku dzielnicy biurowej na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. D48 zaoferuje ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Budynek D48 zaoferuje przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki  tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 będzie maksymalnie doświetlona światłem dziennym. Projekt przewiduje także zastosowanie szeregu rozwiązań proekologicznych i zapewniających najwyższą efektywność energetyczną budynku, jak również szereg udogodnień dla najemców m.in. restaurację, kiosk, aptekę, strefy relaksu, etc., zlokalizowanych na powierzchni około 1.800 mkw. na parterze biurowca. Budynek zaoferuje łącznie 480 miejsc parkingowych na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym i parkingu naziemnym przeznaczonym dla gości. Dostęp do obu parkingów będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i od ulicy Postępu. 

Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem, na początku listopada zakończyliśmy stan surowy, aktualnie trwają prace instalacyjne oraz prace związane z wykonaniem elewacji –  skomentował Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

Agentem komercjalizującym biurowiec D48 jest zespół Reprezentacji Wynajmującego Savills. Zakończenie prac i oddanie budynku do użytkowania jest planowane w sierpniu 2017 roku. Łączna szacowana wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro.