DODAJ

Xella Polska od września w GreenWings Offices

Biura / Warszawa
Xella Polska od września
Kajtman
2015-02-19 11:34:49

Spółka Xella Polska, producent i dystrybutor markowych wyrobów stosowanych w ekologicznym budownictwie, wynajęła ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej w budynku GreenWings Offices. Firma wprowadzi się do nowej siedziby w połowie września br. W negocjacjach umowy najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 


Xella Polska oferuje energooszczędne materiały budowlane: Ytong, Ytong Energo, Multipor i Silka. Firma oferuje szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym. Polskie zakłady Xelli wielokrotnie nagradzane były za wysoką jakość produkcji.


 


GreenWings Offices to ekologiczny budynek biurowy, w którym najnowsze rozwiązania techniczne oparte zostały na idei odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ten dwuskrzydłowy budynek klasy A jest położony przy ul. 17 Stycznia 48 w Warszawie, w bliskim sąsiedztwie Międzynarodowego Lotniska im. F. Chopina. Budynek GreenWings oferuje łącznie na siedmiu kondygnacjach 10.850 mkw. powierzchni biurowej oraz 270 podziemnych miejsc parkingowych na trzech poziomach parkingu podziemnego. GreenWings Offices posiada certyfikat BREEAM na poziomie „bardzo dobrym”. Obiekt jest także jednym z najnowocześniejszych w Polsce centrów konferencyjnych. Właścicielem obiektu jest OKRE Development. Projekt wykonała pracownia JEMS Architekci.


 


– „Oczekiwaniem naszego klienta było, aby ewentualna relokacja miała miejsce w najbliższym rejonie obecnej siedziby spółki, do budynku z dobrą komunikacją, w niedalekiej odległości od międzynarodowego lotniska. Ponadto, Xella jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, dlatego zależało nam, aby znaleźć dla tej spółki budynek, którego rozwiązania techniczne oparte są na idei odpowiedzialności za środowisko naturalne” – mówi Joanna Blumert, Business Development Manager w firmie doradczej Cushman & Wakefield.


 


Wybór GreenWings na nową siedzibę Xella Polska, argumentuje prezes zarządu firmy, Tomasz Kruppik: „Wysoka jakość, doskonałe wzornictwo i ekologiczne rozwiązania, to cechy przyświecające naszej firmie i produkowanym przez nas materiałom. Te same wartości reprezentuje biurowiec GreenWings należący do OKRE Development. Za tym budynkiem przemawiały nie tylko jego doskonałe parametry i przyjazna estetyka, ale również świetne położenie”.