DODAJ

Wschodnia 19 z bezpiecznym systemem finansowania

Mieszkania i domy / Luboń
Wschodnia 19 z bezpiecznym
Kajtman
2016-07-26 17:40:36
Zaledwie co dwudziesty deweloper decyduje się na system płatności 10/90. Oznacza to, że tylko nieliczni inwestorzy godzą się, by 10% wartości mieszkania klient zapłacił podczas umowy, a pozostałe 90% dopiero przy odbiorze lokalu. Na tak korzystne rozwiązanie dla nabywców postawił przedstawiciel Wschodniej 19, projektu realizowanego w Nowym Centrum Lubonia.

Wśród deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, możliwość zapłaty 90% wartości inwestycji dopiero po zakończeniu projektu stanowi mało popularne rozwiązanie. Na terenie kraju tylko 5% projektów jest w ten sposób finansowanych. Takie rozwiązanie, potocznie zwane systemem 10/90, oznacza, że inwestor został dokładnie zweryfikowany przez bank udzielający kredytu inwestycyjnego, który stwierdził jego wiarygodność, rzetelność i finansowe bezpieczeństwo. – System 10/90 jest najbardziej korzystny dla Klientów. Daje im znacznie większą gwarancję bezpieczeństwa, bowiem potencjalni nabywcy wpłacają zaledwie 10% wartości mieszkania, a pozostałą kwotę uiszczają dopiero po odbiorze mieszkania – mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel Wschodnia 19. 

Co istotne większość młodych osób, która korzysta z kredytu hipotecznego szuka możliwości, by sam kredyt uruchomić dopiero po zakończeniu inwestycji, ponieważ w takiej sytuacji odsetki są naliczane dopiero od momentu przekazania kluczy do mieszkania.

Objęta system 10/90 inwestycja Wschodnia 19 to pięciokondygnacyjny budynek z 146 mieszkaniami o metrażach od 38 do 88 mkw. Ich cena rozpoczyna się od 4 610 zł za mkw brutto. W ofercie znajdują się zarówno mieszkania dwu- i trzypokojowe, jak i dwupoziomowe apartamenty z przestronnymi tarasami. Co ważne, powstaną również skrytki lokatorskie, hala garażowa pod budynkiem i cichobieżne windy w każdej z pięciu klatek schodowych. Projekt zostanie zrealizowany w IV kwartale 2017 roku.