DODAJ

AIP Business Link najemcą Heritage Gates we Wrocławiu

Biura / Wrocław
AIP Business Link najemcą
Kajtman
2012-10-11 14:18:56

Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości podpisała umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Heritage Gates we Wrocławiu. Powierzchnię zajmie 5. filia AIP Business Link. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 


AIP Business Link to wiodący akcelerator rozwoju biznesu. Zrzesza najlepsze firmy w 5 filiach w najważniejszych biznesowo miastach w Polsce. Celem platformy, należącej do fundacji Polska Przedsiębiorcza, jest stworzenie kompleksowej sieci wspierającej rozwój 1.000 najbardziej innowacyjnych firm. AIP Business Link zapewnia obsługę administracyjną, prawną i księgową, jak również możliwość kontaktu z uznanymi przedsiębiorcami w Polsce.


 


Heritage Gates mieści się przy ulicy Rzeźniczej 28–31 w odległości 100 m od wrocławskiego Rynku. Obiekt powstał w 1900 roku i jest wpisany do Rejestru Zabytków Architektury i Budownictwa.  W sierpniu zakończył się remont budynku obejmujący odnowienie fasady, dziedzińca oraz wnętrz. Obecnie Heritage Gates spełnia standardy nowoczesnych nieruchomości komercyjnych, oferując najemcom powierzchnie handlowo-usługowe w podziemiu i na parterze (łącznie 1.025 mkw.) oraz powierzchnie biurowe na wyższych kondygnacjach (blisko 2.200 mkw.).


 


AIP Business Link wprowadzi się do Heritage Gates na przełomie 2012 i 2013 roku. Zajmie ok. 670 mkw. powierzchni biurowej.


 


„Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję doradzać AIP. Wcześniej reprezentowaliśmy firmę w wynajmie biur w warszawskim Zebra Tower, krakowskiej Meduzie i w poznańskim Malta Office Park” – mówi Igor Yankilevich, Negocjator z działu powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield.


 


„Firma Cushman & Wakefield jak zwykle szybko i sprawnie pomogła nam znaleźć lokalizację zgodną z założeniami dotyczącymi prestiżowego adresu i najwyższego standardu biurowca, które są dla nas najważniejszymi kryteriami” – relacjonuje Mariusz Turski, dyrektor zarządzający AIP Business Link.